Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Lázních bývají hosté nadšeni

Cheb, Františkovy Lázně, Karlovy Vary – Vozíčkář Miroslav Hrbek z Chebu (na snímku), jako hlavní pořadatel, nyní finišuje s přípravami mezinárodního festivalu zdravotně handicapovaných

16.9.2010
SDÍLEJ:

Miroslav HrbekFoto: DENÍK/ Vladimír Kučera

Deník s ním hovořil nejen o atraktivních hostech programu, který potěší také diváky z našeho regionu.

Občanské sdružení Aragonit pořádá už XII. Ročník Souznění - mezinárodního festivalu zdravotně postižených. Hlavní část programu je přehlídkou umělecké tvorby zdravotně postižených umělců z ČR i ze zahraničí. Vy jste už dlouho u pořádání této akce. Pozorujete, že se handicapovaní umělci a postižení občané vůbec začínají postupně chovat sebevědoměji. Je patrné, že společnost také postižené občany více bere? Nebo naopak..?

Já jsem u Souznění od roku 2003. To je od IV. ročníku. U zdravotně postižených nejde ani tak o sebevědomí, toho má většina dost. Jde spíš o to, ,jaký pohled na tyto spoluobčany má široká veřejnost. Za éry před listopadem 1989 se o zdravotně postižených moc mluvilo a byli spíš
´uklízeni´ do ústavů a po obných zařízení. Tento stav se postupně mění, ale všechno chce svůj čas a ´zdraví´ lidé si musí zvyknou t jako je to u všech změn. Já osobně si myslím, že je to rok od roku lepší.


Přiblížíte čtenářům, kdo z profesionálních kumštýřů přijal pozvání na letošní festík?

Na letošní festival přijali pozvánku Smokie revival Praha a Suzi Quatro revival. Ti vystoupí na koncertu v pátek 17. září v divadle Boženy Němcové ve Františkových Lázních. A Helena Zeťová, zase bude hostem na galakoncertě 18. září v malém sále karlovarského hotelu Thermal. Oba koncerty začnou v 19 hodin a samozřejmě na nich vystoupí i zdravotně postižení.

Kde se vůbec koncerty odehrají?

Vystoupení se odehrají ve třech městech Karlovarského kraje, a to v Chebu, Františkových Lázních a Karlových Varech.

Za ty roky už můžete hodnotit. Kde je podle vás nejlepší obecenstvo? V Chebu, Františkových Lázních nebo v Karlových Varech?

Především musím říci, že každé obecenstvo je jiné. V Chebu jsou to žáci základních škol a ti jsou velmi bezprostřední a když se jim něco nelíbí, tak to dají vědět. Ve Františkových Lázních jsou to z větší části lázeňští hosté a ti se na začátku představení diví, na co to vůbec přišli, ale na konci nám děkují za příjemně strávený večer a dá se říct, že jsou nadšeni. No a v Karlových Varech je to o tom, že je to krajské město a tam je poměrně velká možnost kulturního vyžití, takže festival zdravotně postižených moc netáhne, ale snažíme se každý rok přijít s něčím novým a tím diváky nalákat.

Koncerty:
17. září
– od 10 hodin – koncert pro školy – Cheb - sál IV. Základní školy – takzvaná Myšárna.
– 14 hodin – kolonádní koncert - Sadová kolonáda Františkovy Lázně.
– 19 hodin – večerní koncert - Divadlo Boženy Němcové Františkovy Lázně – Smokie revival Praha a Suzi Quatro revival.
18. září
– 14 hodin – kolonádní koncert - promenáda před hotelem Thermal Karlovy Vary.
– 19 hodin – galakoncert – malý sál hotelu Thermal – Helena Zeťová.

Autor: Vladimír Kučera

16.9.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Záběr z kamery vozidla

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovarský pilot Petr Kopfstein z Team Spielberg skončil v celkovém pořadí Red Bull Air race Masters Class na pátém místě.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Vzácné poklady na vlastní oči

Zámek Kynžvart - Honosnou šavli knížete Metternicha, rozsáhlou numismatickou sbírku, kroniku města Chebu a mnoho dalších vzácných pokladů mohou vidět návštěvníci zámku Kynžvart.

Svátek oslaví koncertem

Cheb - Vedení města Chebu chystá koncert k 99. výročí vzniku samostatného československého státu. Slavnostní koncert se uskuteční v sobotu 28. října od 19 hodin v Západočeském divadle v Chebu.

Policisté zachránili život mladé dívce

Mariánské Lázně – Čest mottu pomáhat a chránit udělali policisté Jakub Mareš a Vojtěch Procházka. Ti zachránili život třináctileté dívce.

Naši prvňáci už ve středu v Chebském deníku, představíme prvňáčky ZŠ Hazlov

Chebsko - Ve středu 18. října najdete v Chebském deníku prvňáky – ZŠ Hazlov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení