VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V lázních zatím za svoz odpadu občané nebudou platit

Františkovy Lázně - „Tento stav, kdy město na své náklady zajišťuje svoz a likvidaci tuhého komunálního odpadu, je v současné době neudržitelný z pohledu zajištění chodu Františkových Lázní,“ vyjádřil se místostarosta Roman Knedlík

6.3.2012 1
SDÍLEJ:

OBČANÉ FRANTIŠKOVÝCH LÁZNÍ obvykle navštěvují jednání městských zastupitelů v hojném počtu. Podobně tomu bylo i při posledním rokování v sále Společenského domu, kde se odehrálo. Foto: Deník: Vladimír Kučera

Případné zavedení úhrady za svoz a likvidaci komunálního odpadu ve Františkových Lázních. To byl velmi důležitý bod posledního rokování františkolázeňských městských zastupitelů, který byl rozhodně zajímavý pro místní občany. Dotýkal se totiž jejich peněženek. Na jednání nakonec volení představitelé Františkolázeňských ´platby za odpad´ neodhlasovali. Kromě bouřlivých diskusí nejen nad tímto tématem zde byla také patrná jistá nejednota názorů ve vládnoucí koalici.

„Jsem zcela proti tomu, aby se zpoplatnil svoz komunálního odpadu,“ vyjádřil se zastupitel Václav Fircák. „V tomto duchu a rovněž v souladu s názory naší strany KSČM ve Františkových Lázních jsem také hlasoval. Lidi se vážně naučili třídit odpad a mám obavy, že by s tím po zavedení plateb přestali. Věřím, že vedení města prostředky na svoz odpadu může najít. Třeba v takových Teplicích občané za tyto služby nehradí žádné částky už několik let,“ dodal.

Opačný názor zastává františkolázeňský místostarosta Roman Knedlík. „Odhlasování zavedení úhrady za svoz a likvidaci komunálního odpadu mělo vyřešit platby, které jsou vynakládány městem a pohybují se v rozmezí tří až čtyř milionů korun za rok. Tento stav, kdy město na své náklady zajišťuje svoz a likvidaci TKO (tuhého komunálního odpadu), je v současné době neudržitelný z pohledu zajištění chodu města a s tím spojených provozních výdajů. Již v loňském roce mělo město problémy zajistit nejen financování zahájených a realizovaných investičních akcí, kdy na zajištění finančního krytí byl využíván krátkodobý úvěr ve výši 40 milionů korun a dlouhodobý úvěr na deset let ve výši 17 milionů korun.

Při přípravě rozpočtu města na rok 2012 město muselo sáhnout k razantnímu snížení plánovaných výdajů na běžný provoz tím, že realizace investic se prakticky zastavila vyjma akcí, které budou financovány za přispění dotací. Za tohoto stavu, kdy město razantním způsobem omezuje své výdaje na zachování běžného provozu, což může vyvolat v některých případech problémy se zajištěním provozu, případně plnění závazků ze strany města nebo jeho organizací, není možné poskytovat veřejnou podporu ve formě úhrady nákladů za svoz a likvidaci TKO v takové míře, v jaké je doposud poskytována.

V opačném případě, pokud by město nenašlo jiné financování, se může dostat do vážných finančních problémů, které mohou vyvrcholit platební neschopností,“ dodal. Dle usnesení místního sdružení ODS byli podle vyjádření předsedy místního sdružení ODS a místostarosty Romana Knedlíka zastupitelé za ODS a koaliční partner, místostarosta František Šnajdauf (Alternativa), zavázáni hlasovat pro schválení záměru zpoplatnění a likvidace komunálního odpadu a podporou zavedení zpoplatnění odpadů tak částečně řešit finanční problémy města.

„Zastupitelé za ODS, starostka Lenka Malkovská, Miroslav Nezdara, Eugenie Chromá a koaliční partner, místostarosta František Šnajdauf, hlasovali proti schválení záměru zpoplatnění likvidace komunálního odpadu a hlasováním jasně naznačili nezájem kritickou finanční situaci města řešit,“ vyjádřil místostarosta Knedlík svůj názor.

Roman Šebek, 37letý občan Františkových Lázní, rozhodnutí o neplacení za svoz odpadu vítá. „Chápu finanční problémy s chodem města, ale myslím si, že na uhrazení nákladů za svoz a likvidaci TKO by se snad v rozpočtu prostředky mohly najít. Když to dokáží i v jiných městech? Tak proč ne také u nás…?“

 

FRANTIŠKOVY LÁZNĚ SVOZ ODPADU


Starostka Lenka Malkovská: „Bod programu nebyl dostatečně připravený“

Zdržela jsem se hlasování při projednávání návrhu bodu programu, který byl pro mě špatně a nedostatečně připravený, což jsem prezentovala. Znovuzavedení platby svozu odpadu je mnohem složitější záležitost než jeho zrušení a tomuto kroku musí předcházet velmi důkladná příprava, při níž musí být bráno v úvahu mnoho aspektů. V tomto případě k tomu nedošlo, na což byl předkladatel mnou i ostatními zastupiteli upozorněn v diskuzi před zasedáním. Proto hlasování dopadlo tak, jak dopadlo.

starostka Františkových Lázní Lenka Malkovská


Proč jsem se zdržel hlasování?

Proč jsem se jako zastupitel za stranu ALTERNATIVA na jednání ZM (zastupitelstva města) při hlasování o znovuzavedení zpoplatnění komunálního odpadu pro všechny občany trvale bydlící na území města Františkovy Lázně zdržel hlasování společně s dalšími třemi zastupiteli za stranu ODS z naší 6členné koalice stran ODS a ALTERNATIVA? Důvodů je více.

1) Strana ALTERNATIVA (za kterou jsem zastupitelem) neměla zpoplatnění komunálního odpadu ve svém volebním programu.

2) Koaliční klub zastupitelů za ODS a ALTERNATIVU diskutoval a přijal výrazně většinovou zásadu, že o všech návrzích na usnesení budeme před jejich předložením na program jednání ZM společně jednat, tak abychom se vzájemně přesvědčili:

a) O nutnosti zařadit tento bod v současném období do programu jednání zastupitelstva města.

b) O sjednocení názorů všech členů koaličního klubu nad věcnou správností předkládané problematiky, o textu návrhu na usnesení a o event. kompromisním návrhu na usnesení, tak aby výsledek hlasování koaličních zastupitelů byl jednotný.

V případě nejednotnosti názorů členů koalice v otázkách výše uvedených pod body a) a b) dojde k tomu, že navrhovaný materiál nebude zařazen na program jednání ZM do doby docílení shody v názorech zastupitelů, nebo bude při schvalování programu jednání ZM vyřazen z programu jednání.

Na základě výše uvedených skutečností jsem navrhoval při schvalování programu jednání ZM mimo jiného vyřazení zmiňované problematiky „zpoplatnění svozu komunálního odpadu“ z programu jednání ZM z důvodu, že většina koaličních zastupitelů měla jiný názor než místostarosta Knedlík, který byl předkladatelem tohoto materiálu. A také občané jistě zaznamenali, že pan Knedlík vznesl proti tomuto mému návrhu protinávrh a trval na zařazení a projednání tohoto bodu (pana Knedlíka při hlasování o tomto jeho protinávrhu podpořila celá opozice, takže tento bod zůstal v programu jednání ZM). Místostarosta Knedlík tedy nerespektoval názor většiny koaličního klubu zastupitelů za ODS a ALTERNATIVU v návaznosti na výše uvedenou přijatou zásadu viz výše uvedený bod 2).Výsledek hlasování tedy vyzněl tak, že návrh pana Knedlíka nebyl schválen: pro usnesení zavést znovuzpoplatnění svozu komunálního odpadu hlasovali 2 zastupitelé (Knedlík, Ščislák oba ODS), 4 zastupitelé se zdrželi (Malkovská, Chromá, Nezdara- všichni ODS, a Šnajdauf-ALTERNATIVA) a 5 zastupitelů bylo proti (Sazimová, Švehlová, Iterský a Mlátilík všichni Sdružení místních, a Fircák- KSČM).

místostarosta Františkových Lázní František Šnajdauf
 

 

Autor: Vladimír Kučera

6.3.2012 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

SERVIS

Zdravotnictví - Zdravotnictví Pracovníci přímé obslužné péče v 16 400 Kč Ostatní pracovníci v sociálních službách v oblasti pobytové péče Pracovník/ce v sociálních službách. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16400 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Domov pro matky s dětmi v tísni, Klicperova 4, 352 01 Aš. Pracovní poměr na dobu určitou (1 rok). Pracovní úvazek 37,5 hod/týdně. Vhodné i pro absolventy. Náplň práce: pracovník/ce pomáhá ubytovaným maminkám řešit jejich nepříznivou sociální situaci, podporuje matku ve zvyšování její samostatnosti, provádí aktivizační činnosti v různých oblastech jejího života (vaření, péče o domácnost, jednání s úřady...). Požadujeme: dovednost komunikovat s klienty, trpělivost, ochota, důslednost, kreativita, důležitá je trestní bezúhonnost, ochota dále se vzdělávat, znalost práce na PC, kurz pracovníků v sociálních službách výhodou. Nabízíme: stravenky, 25 dnů dovolené, podpora dalšího vzdělání. Kontakt pro zájemce: POUZE telefonicky (pro bližší informace) anebo e-mailem (zaslat životopis).. Pracoviště: Farní charita aš -001, Klicperova, č.p. 2092, 352 01 Aš 1. Informace: Alena Patejdlová, +420 773 697 010. Kultura a sport - Kultura a sport Maséři (kromě odborných masérů ve 23 000 Kč Maséři (kromě odborných masérů ve zdravotnictví) Masér/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Hlavní 61, 353 01 Mariánské Lázně. Pracovní poměr na dobu neurčitou. Nástup možný ihned. Pracovní doba: Po-Pá 7:00-15:30 h. Požadujeme: částečná znalost NJ, RJ, profesionální jednání, slušné a příjemné vystupování, komunikativnost, zodpovědnost, samostatnost. Nabízíme: příspěvek na stravování, 13. plat, možnost získání firemní bezúrokové půjčky, možnost dalšího vzdělávání. Kontakt pro zájemce: telefonicky (volat 8:00-16:30 h) anebo e-mailem.. Pracoviště: Cristal palace a. s., Hlavní třída, č.p. 61, 353 01 Mariánské Lázně 1. Informace: Veronika Jelínková, +420 354 615 140. Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 23 000 Kč Všeobecní administrativní pracovníci Asistent/ka vedení směny. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Hazlov 247, 351 32 Hazlov. Pracovní poměr na dobu určitou (2 roky) - poté možné prodloužení. Vhodné i pro osoby se zdravotním postižením. Vhodné i pro absolventy. Pracovní doba: Po-Pá (5:30-14:00 h, 14:00-22:30 h). Náplň práce: různorodá administrativní a organizační práce (zpracování docházky, podklady pro mzdy - zadávání dat do systému, zápis výsledků do tabulek, vydávání pracovních pomůcek, organizování dopravy kolegů do zaměstnání). Požadujeme: spolehlivost, organizační schopnosti, komunikační dovednosti, ochota pracovat ve dvousměnném provozu. Nabízíme: zázemí stabilní české firmy s více jak 20-ti letou tradicí, intenzivní adaptační program, práce v profesionálním týmu, motivační finanční ohodnocení, měsíční prémie dle výsledků, bonusy, možnost kariérního růstu a zvyšování kvalifikace, systém firemních benefitů (např. stravování, doprava, program Zdraví, firemní akce). Kontakt pro zájemce: telefonicky (volat v pracovní dny 8:00-15:00 h) anebo e-mailem anebo osobně na adrese pracoviště (každá St od 13:30 h).. Pracoviště: Abydos s.r.o., 351 32 Hazlov. Informace: Gabriela Aumann, +420 354 548 444. Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 17 900 Kč Prodavači potravinářského zboží Prodavač/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17900 kč, mzda max. 19000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo výkonu práce: prodejna v prostorách Penny Market, Ašská 2393/8, 350 02 Cheb. Pracovní poměr na dobu neurčitou. Nástup možný ihned. Vhodné i pro absolventy. Pracovní doba: 6:00-14:30 h nebo 13:00-20:30 h. Nabízíme: lázně, firemní oblečení, poukázky na prací prostředek, zvýhodněný tarif O2, slevové poukázky na odběr zboží, stravenky. Kontakt pro zájemce: telefonicky (volat 7:00-18:00 h) anebo osobně na adrese pracoviště.. Pracoviště: Novák maso - uzeniny s.r.o. -001, Ašská, č.p. 2393, 350 02 Cheb 2. Informace: Miluše Kellerová, +420 725 263 697.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Chybí lidem krematorium?

Ilustrační foto.

Tanečníci míří na parket

V Nemocnici Ostrov roste zájem o jednodenní chirurgii

Ostrov - Zájem o plánované operace jednodenní chirurgie a ortopedie v Nemocnici Ostrov roste.

Na Božím Daru to bylo boží

Karlovarský kraj – Za necelý měsíc zamíří do kin film Ten, kdo tě miloval. Snímek v režii Jana Pachla na motivy knihy Marie Poledňákové se natáčel na západě Čech. Jednu z hlavních rolí ztvární i Eva Holubová. Nejraději vzpomíná na natáčení na Božím Daru.

Stromy pro Olgu Havlovou a pomník pro dávno padlého nepřítele: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 13. až 14. října 2018.

OBRAZEM: Podzimní motorkářské brouzdání s Duchy

Stará Voda - Tradičního Podzimního brouzdání s Duchy se o víkendu zúčastnily desítky motorkářů z Česka i Německa.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Komunální volby do zastupitelstev obcí 2018 (5. a 6. října 2018)
Seznam kandidátů, jak se volí v komunálních volbách, zpravodajství, výsledky komunálních voleb 2018 a přehled možných koalic v zastupitelstvu vaší obce. Volby do magistrátu a zastupitelstva krajských měst (Praha, Brno, Plzeň, Ostrava, České Budějovice, Jihlava, Hradec Králové, Pardubice, Olomouc, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Liberec, Zlín)

Senátní volby 2018 (1. kolo 5. a 6. října 2018, 2. kolo 12. a 13. října 2018)
Aktuální složení Senátu, seznam kandidátů do Senátu, výsledky senátních voleb 2018 pro volební obvody: Sokolov, Chomutov, Rokycany, Domažlice, České Budějovice, Praha 12, Praha 4, Praha 8, Praha 2, Litoměřice, Teplice, Jablonec nad Nisou, Mladá Boleslav, Benešov, Chrudim, Náchod, Svitavy, Třebíč, Břeclav, Brno-město, Prostějov, Šumperk, Opava, Ostrava-město, Karviná, Vsetín, Zlín.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT