Stanoviště zdravotní záchranné služby a dvě sanity s posádkou zůstanou v Mariánských Lázních. Stanoviště lékaře bude v Teplé. To je výsledek jednání zástupců Mariánských Lázní a Karlovarského kraje.

Schůzce předcházelo znepokojení s chystaným takzvaným setkávacím systémem. Město požadovalo návrat ke stavu, kdy na stanovišti záchranné služby v Mariánských Lázních sloužil se středním personálem sanitek také lékař. „Přetrvává obava z funkčnosti systému s lékařem v Teplé, a to zejména v zimním období," uvedl na jednání starosta Mariánských Lázní Zdeněk Král. „Také subjekty, které podnikají v cestovním ruchu a lázeňství, se obávají, aby nedošlo ke zhoršení lékařské péče," přidal se zastupitel města Pavel Graca.

Zároveň zástupci města předali petici podepsanou zastupiteli města, lékaři, hoteliéry a dalšími osobnostmi veřejného života v Mariánských Lázních. Záchranná služba se podle zástupců kraje nepotýká s problémem financování pracovního místa lékaře rychlé záchranné služby, ale s personálním obsazením. Jednoduše řečeno, lékaři, kteří by byli ochotni pracovat na záchrance, nejsou.

„Se zástupci Mariánských Lázní jsme se domluvili na tom, že musíme vytvořit informační kampaň pro lidi," uvedl ředitel karlovarské záchranné služby Roman Sýkora. „To znamená, že se musíme pokusit veřejnost v lázních uklidnit. Není pravdou, že by v Mariánských Lázních vůbec nebyla záchranná služba. Toto město má k dispozici dvě záchranářské sanitky a ty tam také zůstanou," řekl s tím, že změna stanoviště doktora v Teplé nebude mít na dojezdový čas sanitky vliv. Mariánské Lázně se už dříve rozhodly, že se budou snažit samy hledat lékaře, který by na stanovišti ve městě sloužil. Pokud se to Mariánskolázeňským podaří, kraj přislíbil, že se bude podílet na financování tohoto pracovního místa.

„Nelíbí se mi to," řekl František Holík z Mariánských Lázní. „Bohužel s tím asi už nic neuděláme a musíme se s tím smířit."