Šťastné maminky, hrdí tatínkové a načančaná miminka, takové je vždy vítání občánků. V Mariánských Lázních se rozhodli tuto krásnou tradici znovu obnovit.

Radní vyslyšeli podnět svého kolegy Ondřeje Knotka a rozhodli se obnovit tradiční akci. Uvítání nových mariánskolázeňských občánků se bude konat v anglikánském kostele ve třech termínech, pokaždé v sobotu odpoledne. „Vítání občánků je velká událost," řekla Hana Brabcová z Mariánských Lázní. „Přiznávám, že jsem ani nevěděla, že se tady u nás nekonalo. Moje děti jsou trochu staršího data, takže jsem tomu nevěnovala žádnou pozornost. Pokud se tady znovu obnoví, je to jen dobře." Mariánskolázeňská radnice už má i termíny, kdy se vítání bude konat. Uskuteční se v květnu, červnu a v září.

Komplikací stejně jako v jiných městech a obcích je změna způsobu organizace těchto akcí. Rodiče s dětmi totiž nemohou být ze strany města pozváni na vítání. Musí projevit svůj zájem a potvrdit účast vyplněním formuláře. „Syn už je starší a vítání občánků jsme měli postaru," řekla maminka Karolína Hanusová z Mariánských Lázní. „A jsem za to ráda. Připadá mi totiž strašné, abych si na město napsala, že chci, aby moje miminko bylo uvítané. Je to, jako bych si říkala o dáreček. Přitom vítání je jeden z nejkrásnějších okamžiků pro rodiče i ostatní příbuzné." S tím se ale musí potýkat všichni rodiče ve městech a obcích. Pozváni na tuto oblíbenou akci jsou totiž pouze ti, kteří vyplnili formulář se souhlasem k použití jejich osobních údajů pro tento účel. V některých městech a obcích obdrží formulář hned s rodným listem dítěte na matrice příslušného úřadu.