„Původní myšlenkou bylo taková hřiště umístit do všech parků ve městě, aby pejskaři mohli své psy pouštět na volno,“ informoval autor projektu Jiří Junek. „Jezdíme často s rodinou na kolech a nezřídka nás volně pobíhající psi atakují,“dodal. Původně chtěl, aby bylo psí hřiště umístěno v lesoparku u hotelové školy a parku u Ferdinandova pramene. Nakonec ale město zvolilo místo bývalé ZOO u úšovické základní školy. V prostoru nechybí zázemí pro majitele ani překážky pro agility, jako jsou například prolézačky,

Pejskaři, kteří se přišli na otevření hřiště podívat, jsou spokojeni. „Bydlím nedaleko. Ráda sem budu chodit. Alespoň se pejsci seznámí. Je to opravdu hezký nápad,“ řekla jedna z návštěvnic.

Psí hřiště se ale ještě před svým otevřením stalo terčem vandalů. Někdo přelezl plot a vyrval ze země část železné překážky. „Aby se situace neopakovala, zadal jsem, aby v rámci nového kamerového systému byla jedna z kamer umístěna i v tomto prostoru,“ sdělil starosta Mariánských Lázní Martin Kalina.

Ilustrační foto.
Univerzita zavádí na základě rozhodnutí hygieny distanční studium

Psí hřiště se realizovalo na základě participativního rozpočtu, kdy projekty přihlašovali i volili mariánskolázeňští obyvatelé.

Mezi dalšími schválenými projekty bylo také malované hřiště a osvětlení kašny v parku u nemocnice. Na těchto dvou projektech město už také pracuje.

Realizovat se měl také poslední projekt, veřejné posezení s grilem a ohništěm. Ten ale neprošel zastupitelstvem. Ukázalo se totiž, že náklady na realizaci by byly mnohem vyšší, než se původně předpokládalo.