Přestože nezaměstnanost už zdaleka nedosahuje takové výše jako v dobách ekonomické krize, lidí bez práce je na Chebsku stále dost. V červenci se nezaměstnanost držela na 7,8 procentech a na úřadu práce je registrováno více než čtyři a půl tisíce uchazečů. Těmto lidem nyní svitla naděje. Sedmdesát lidí má možnost najít uplatnění v novém mariánskolázeňském hypermarketu Tesco.

„Jsem bez práce už skoro rok,“ řekl Václav Barochovský z Mariánských Lázní. „Někdy už mám stavy beznaděje. Dříve jsem myslel, že někam přijdu a všichni se mi budou klanět. Z toho jsem vyrostl. Přestože jsem vždy tvrdil, že do fabriky ani do žádného supermarketu pracovat nepůjdu, byl bych teď vděčný za takové místo.“ Právě pro něj a pro ostatní nezaměstnané je otevřené náborové centrum v Mariánských Lázních, kde se mohou ucházet o práci v hypermarketu. „Uplatnění zde naleznou zaměstnanci na pozicích pokladních, prodavačů a doplňovačů,“ informoval ředitel hypermarketu Tesco v Mariánských Lázních Tomáš Zmijka.

Obchod ale hledá také nákupčí, koordinátory, pokladní, pracovníky kontroly cen a marketingu, skladníky, pracovníky finančních a zákaznických služeb nebo hlavní manažery. „Zaměstnání u nás najde vskutku pestrá paleta povolání. A to jak zájemci o plný nebo částečný úvazek, tak i brigádníci,“ uvedl ředitel.

„Je dobře, že tady vzniknou nová pracovní místa,“ řekla Daniela Mochnová z Mariánských Lázní. „Nezaměstnanost je opravdu vysoká a lidé nemohou práci najít. Jsem ráda, že už jsem v důchodu a takové starosti nemám.“

V celém Karlovarském kraji v současné době zaměstnává společnost Tesco 783 lidí. Od 1. října k nim přibudou i Mariánskolázeňští, zákazníkům se pak dveře otevřou do konce letošního roku.