Naštěstí nejsou zprávy, že by se někomu něco stalo, bouřka to ale byla velká, potvrdila ředitelka místního turistického informačního centra Barbora Tintěrová. „V Mariánských Lázních intenzivně uklízíme. Technický dopravní servis pracuje na plné obrátky, jezdí stroje, je k dispozici příslušná technika. Uklízíme silnice, chodníky," popsala. V pohotovosti je personál, který pomocí strojů odfoukává popadané listí. "Letničky vysazené v parcích jsou pryč. Všechna ta květinová výzdoba přišla vniveč, kroupy nám ji zničily," doplnila.

Odbor životního prostředí doporučuje, aby lidé v těchto dnech do parků nechodili. Je totiž potřeba zkontrolovat, jestli tam nejsou například polámané větve. "Myslím si ale, že včera všichni opravdu rychle reagovali. Jak technický dopravní servis, tak i místní hasiči, kteří odčerpávali vodu. Všichni měli a mají hodně práce, ale za tři dny už nebudeme vědět, že se tady něco dělo," zadoufala.

Hudba, tanec, zpěv a tentokrát i film. To čeká návštěvníky jubilejního 20. Jazzového festivalu. Už v sobotu se mohou těšit na pořádnou porci kvalitní muziky, která začíná od 19 hodin na kolonádě v Mariánských Lázních.
Mariánské Lázně se budou vlnit v rytmu jazzu