Zvyšující se ceny pohonných hmot pociťují také některá menší města a obce na Chebsku. Ty nejmenší z nich, jako je například obec Milhostov u Chebu, ovšem díky tomu, že nejsou právě největší, za paliva do provozních strojů dost ušetří.

„My té techniky a strojů v obci moc nemáme," řekl starosta Milhostova u Chebu Pavel Červenicky. „Jezdíme pouze s jedním služebním vozidlem a malý traktůrek na odklízení sněhu, sekací traktůrky a podobně se nám na pohonných hmotách nijak extrémně neprodraží. Zvýšení cen pohonných hmot určitě zasáhne větší města, nás se ale netýká díky tomu, že jsme taková malá obcička," dodal.

Oproti tomu v Lázních Kynžvartu zvyšování cen pohonných hmot pociťují. To potvrdil i starosta Miloslav Pernica. „Samozřejmě že růst cen pohonných hmot je na rozpočtu města určitě znát," řekl. „Samozřejmě v tom negativním slova smyslu. Aktuálně se nám prodraží hlavně úklid sněhu a poté zjara odstranění posypového materiálu z komunikací. Tuto zimu používáme písek s trochou soli tam, kde je potřeba. Je ale těžké vymyslet nějaké úsporné opatření. Napadl mě jen jeden způsob, a to omezit v létě jednou seč trávy. Vše ale záleží na počasí," dodal.

Také město Teplou u Mariánských Lázní stojí odklízení sněhu doslova ´majlant´. Za údržbu komunikací přes zimu a odklízení sněhu Teplá zaplatí měsíčně téměř devadesát tisíc korun. „Palivo do traktorů na odklízení sněhu vyjde o dost dráž než palivo do osobních automobilů," řekla ekonomka města Eva Řebíková.

„Šetřit rozpočet města bychom mohli tak, že by v tomto období nevyjíždělo tolik vozidel na odstraňování sněhu a z chodníků se odklízel ručně. Vždycky to tak ale nejde," dodala.