Od komunálních voleb uplynul rok a v Nebanicích opět nastala změna v čele obce. Už potřetí se zde měnilo personální obsazení.

„Je to tak,” potvrdila starostka Nebanic Jitka Vlková. „Na posledním zasedání zastupitelstva podal demisi místostarosta obce Radek Raclavský,” uvedla s tím, že rezignoval z důvodu své pracovní vytíženosti. Právě Radka Raclavského nejprve ustanovující zastupitelstvo jmenovalo starostou Nebanic. Po měsíci bylo ale všechno jinak a na postu nejvyšším ho vystřídala místostarostka Jitka Vlková.

Nebyla to ale jediná změna, se kterou se museli Nebaničtí poprat. Po půlroce ve funkci zastupitele odstoupil Karel Balko. Na jeho místo měl přijít první náhradník, ten ovšem odstoupil také. Novým zastupitelem se tehdy stal Zbyněk Bernard.

Právě on byl jedním z kandidátů na uvolněný post místostarosty. „Spolu s ním byl do funkce navržen Milan Meiser,” uvedla Vlková. „Veřejnou volbou byl nakonec do funkce zvolen Milan Meiser s počtem tří hlasů,” dodala starostka. Raclavský zároveň skončil ve funkcích vedoucí krizového řízení a zástupce povodňové komise, na postech ho vystřídal nový místostarosta Meiser.

„Co na to říkám? Vlastně nic,” řekla Iveta z Nebanic.

„Slyšela jsem, že demisi podal dnes už bývalý místostarosta kvůli pracovnímu vytížení. Podle mého názoru na tom není nic tak špatného. Už jsem zaslechla i názory, že se nám budou všichni smát. Podívejte se ale kolem, ve Valech odvolali starostku, v Hazlově se prali o místo starosty. Tady bylo všechno v klidu. Podle mého je to věc volby a svobodného rozhodnutí. Navíc kdyby ve funkci zůstal, dělal by svou práci špatně a s nechutí. Podle mě je v pořádku rezignovat, když na to nemám čas a uvolnit místo někomu, kdo se může práci věnovat naplno.”