V areálu bývalých strojíren na Švédském vrchu už stojí první hala ve fázi hrubé stavby. Budovu si už smluvně pronajal německý „hráč na poli internetového nakupování“. V hale by v budoucnu mělo v první fázi najít zaměstnání sto padesát lidí.

V Chebu společnost plánuje vytvořit hlavní distribuční centrum pro zásobování německého trhu. Nové distribuční centrum v Panattoni Parku Cheb South bude mít instalováno šest set metrů dopravníkového pásu nebo třípatrovou skladovací věž. Cheb je pro firmu, která provozuje jeden z největších internetových obchodů v Německu a má pobočky v Kolíně nad Rýnem, Düsseldorfu, Darmstadtu a Mönchengladbachu, svou polohou strategický. „Společnost Real Digital si Cheb vybrala mimo jiné z toho důvodu, že tu díky revitalizaci brownfieldu nedochází k zabírání orné půdy či plochy ve volné krajině,“ řekl Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni pro ČR a Slovensko. „Neméně důležitá byla i strategická poloha blízko německých hranic a připravenost území s garantovaným časováním,“ dodal.

Cheb tak bude mít už druhou průmyslovou zónu. U té v areálu bývalých strojíren je to ale čistě soukromý prostor. Na rozdíl od průmyslové zóny v Dolních Dvorech nemá město žádný vliv na investice. „První průmyslová zóna k nám přivedla několik významných investorů a vytvořila přes tisíc nových pracovních míst,“ uvedl starosta Chebu Antonín Jalovec. „Jsem rád, že v rámci Karlovarského kraje nabízí právě Cheb nejlepší lokality pro rozvoj moderního průmyslu a logistiky.“

Další stromy vysadili v Drmoule.
Drmoulští vysadili stromy pro budoucnost