Přestože je nyní velký zájem o sjíždění řek, tak vodákům komplikují jejich zálibu nízké hladiny řek. Tento stav by měl vydržet podle prognóz ještě i v příštím týdnu.

„Je to každoroční problém těchto horkých dní, kdy neprší a hladiny v řekách nemají šanci stoupat,“ potvrdil Jan Svejkovský, mluvčí Povodí Ohře. „Konkrétně v případě Ohře na Karlovarsku jsou skutečně úseky, kde je nyní v řece vody hodně málo. Podle předpovědí počasí by tento stav měl trvat ještě minimálně příští týden, kdy by neměly být skoro žádné srážky,“ doplnil informaci mluvčí Povodí Ohře.

Jeho slova potvrzují i samotní vodáci a rafťáci. „Vypravili jsme se v sobotu s rodinou na raft. Nejprve jsme chtěli vyrazit z Karlových Varů do Kyselky, ale bylo nám řečeno, že bychom tam raft spíše přenášeli než skutečně jeli. Proto jsme nakonec od této trasy upustili,“ říká milovník vodáctví Milan Zeman z Karlových Varů.

Nakonec si jeho rodina vybrala výlet po řece Ohři z Lokte do Karlových Varů. „Zde už to bylo lepší, i když byla i místa, kde jsme skutečně museli raft přenášet, protože zadrhával o kameny na dně řeky. Na druhou stranu musím říct, že se podmínky pro vodáky v posledních letech velmi zlepšily, dá se půjčit mnohem více věcí a je i víc informací, což naopak vítám,“ dodal Karlovarák.