VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V okolí hradu Seeberg vyrostou nová obydlí, tentokrát ale pro opeřené obyvatele

Poustka, Ostroh - Obec Poustka, ale hlavně její její obyvatelé, spolu chystají opět zajímavou a netradiční akci

14.10.2011
SDÍLEJ:

V POUSTCE rozvěsí zájemci nové ptačí budky. Má jich být asi 70. Foto: Foto: repro

Tentokrát budou lidé rozvěšovat vlastnoručně vyrobené ptačí budky. To vše ve spolupráci se základní školou (ZŠ) ve Františkových Lázních.

„Občanské sdružení pro ochranu přírody Ostroh bude vyvěšovat spolu s občany obce Poustka a žáky ZŠ Františkovy Lázně ptačí budky v okolí hradu Seeberg. Realizaci projektu na biologickou ochranu lesa podpořil Karlovarský kraj. Letos rozmístíme více než 70 budek hlavně pro zpěvné ptáky, ale i pro sovy a dvě pro poštolky,” upřesnil Radovan Caran z Poustky.

V rámci projektu se zároveň v ZŠ ve Františkových Lázních koná soutěž o nejlepší vyrobenou ptačí budku.

Co se týká samotného rozvěšování budek, to se uskuteční v sobotu 15. října. Sraz účastníků je v 9.45 hodin před hradem Seeberg.

„Přijít a vyvěsit budku může každý,” pozval Caran a dodal: „Tato akce navazuje na právě probíhající projekt, kterým díky komunitnímu plánování řeší úpravu degradovaného pozemku při vjezdu do obce. Oba projekty jsou realizovány za významné podpory místních podnikatelů.”

To ovšem není všechno. Poustka se zapojila do rekordu v sázení stromů.

„Na happening, který 28. října pořádá Nadace Partnerství, je možné přihlásit se do 20. října i s výsadbou jediného stromu. Rekord spočívá v celkovém množství vysazených stromů a lidí zapojených do sázení v tomto konkrétním dni,” sdělila Adéla Badáňová, PR manažerka Nadace Partnerství. „Každý, kdo na podzim plánuje vysadit stromy, se může zúčastnit našeho happeningu v sázení stromů. Stačí, když stromy vysadí právě 28. října a dá nám o tom vědět. Může se jednat třeba o malý ovocný stromek na zahrádku i celou alej podél silnice. Každý vysazený strom se počítá pro rekord i zlepšení našeho životního prostředí,” vysvětlila organizátorka rekordu Lenka Vodičková z Nadace Partnerství. Všechny vysazené stromy a zúčastnění lidé se pak sečtou a jejich výsledné množství bude pelhřimovskou Agenturou Dobrý den zaneseno do České databanky rekordů. Účastníci obdrží e-mailem čestný certifikát o uskutečnění rekordu. Mediálním partnerem je regionální Deník.

Autor: Nataša Šmatová

14.10.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení