Na svém posledním zasedání se zastupitelé obce dohodli na realizaci projektu veřejné služby pro občany v hmotné nouzi.

„Jedná se o problematiku velmi širokou,“ informovala starostka Aurelie Skřivanová. „K projektu jsme se rozhodli, protože někteří naši spoluobčané jsou dlouhodobě nezaměstnaní.

Aby se jim vyplácená dávka životního minima nesnížila na dávku tak zvaného existenčního minima, musí bezplatně odpracovat měsíčně určitý počet hodin v rámci Veřejné služby,“ řekla starostka. Za výkonem těchto prací musí občané Ovesných Kladrub jezdit desítky kilometrů a to je stojí měsíčně peníze navíc.

„Právě proto, aby se jim nezvyšovaly životní náklady, jsme se se zastupiteli rozhodli vyjít jim vstříc,“ uvedla Skřivanová. Agenda spojená s tímto institutem bude podle jejích slov administrativně i provozně náročná. Celý projekt je teprve v počátku a případné mouchy bude možné vychytat až po jeho rozjezdu. „Myslíme si ale, že tato pomoc, kterou jsme se rozhodli poskytnout, má smysl. Pokud jim to ulehčí život, rádi jim pomocnou ruku podáme,“ dodala.

„Bez práce jsem byl jen chviličku,“ řekl k tématu Václav z Ovesných Kladrub. „Ale vím, že u nás je hodně nezaměstnaných lidí, kteří si práci najít nemohou a žijí ze sociálních dávek. Znám i ty, co jezdí do Mariánských Lázní právě kvůli tomu, aby jim dávky neklesly. Když si ale spočítají, co utratí za dopravu, moc peněz jim nezbude. Proto by asi opravdu bylo nejlepší, kdyby si ty hodiny mohli odpracovat přímo u nás v obci. Určitě by jim takový krok pomohl.“