Kromě zázemí obecního úřadu se počítá i s prostorami pro konání různých kulturních akcí pro děti a mládež z obce. Obec kvůli tomu nechala zbourat starou, poškozenou a nevyužívanou budovu školy.

Právě na pozemcích po ní vyroste nový úřad. „Stavba má být dokončena do července 2021 a vyjde na přibližně 23 milionů korun,“ sdělil starosta Pomezí nad Ohří Radek Tlačil.

V nové budově bude obecní úřad, zasedací místnost s kuchyní pro pořádání malých oslav. Chybět nebude ani prostor na cvičení a pro pořádání dalších kulturních akcí. „Počítáme například s tím, že by se tam mohlo začít promítat. Přesunou se sem také oblíbené akce, kterých se zúčastňuje čím dál víc dětí z obce,“ přiblížil starosta.

Dopravně bezpečnostní akce Y.
Policisté si posvítili na hříšníky na silnici

Mezi nejoblíbenější akce patří například maškarní, mikulášská anebo dětská diskotéka. „Na své si v nové budově přijdou i milovníci tvoření, protože tu budou mít prostor pro výtvarné dílny i workshopy. Budova bude bezbariérová, s výtahem, takže i handicapovaní budou mít na akce jednodušší přístup. Dále bude vybudováno i zázemí pro obecní techniku,“ poznamenal starosta. Budova školy, která je už rozebraná na cihly, tam stála několik stovek let.

„Zchátralá stará škola z roku 1571, stojící v místech farní zahrady, byla v roce 1823 zbourána. Teprve v roce 1847 byla postavena nová, dvoutřídní,“ zavzpomínal amatérský historik Jiří Rak z Chebu. Do školy po roce 1847 začaly chodit také děti z okolních vsí. „V mezidobí 1823 – 1847 se škola v Pomezí přestěhovala do pronajatých prostor. Prostory pro vyučování dětí z obcí Rybáře, Pomezná a Rathsam byly v pasteveckém domku ve vsi Rathsam,“ doplnil Jiří Rak.

Ilustrační snímek. Vánoční ozdoby na stromku.
Cheb hledá vánoční stom