Nejzadluženější obec České republiky bude mít opět po více než třech letech zastupitelstvo.
Kandidátní listinu podalo pouze sdružení nezávislých kandidátů  Naše Prameny. Jak potvrdila Denisa Čermáková z Ministerstva vnitra, teoreticky stačilo, aby byl ve volbách odevzdán jeden platný hlas. Nakonec ze 112 voličů přišlo volit 37 obyvatel.  

V čele obce tak pravděpodobně zasedne šestadvacetiletá Michala Málková.
„Myslím si,  že v obecním  zastupitelstvu by měl být někdo,  kdo to v obci zná a trvale zde žije, tudíž ho situace v obci zajímá,“ vysvětlila důvod, proč se rozhodla kandidovat. „Nechtěla  jsem, aby v Pramenech  kandidoval  někdo,  jako  je  pan Kohout,“ podotkla.

Do voleb šlo sdružení s tím, že se pokusí řešit přibližně osmdesátimilionové dluhy obce. „Stát přislíbil, že nám při řešení problému s dluhy pomůže. Vše se uvidí po ustavující schůzi,“ podotkla. Například připojení k jiné obci teď podle ní není na programu dne. „Doufáme, že se podaří,  aby byl zajištěn běžný chod obce, a že budeme úspěšní při jednáních s věřiteli.“

Zastupitelstvo se v obci rozpadlo v roce 2008, a to i kvůli mimořádně vysokým dluhům, které vznikly  kvůli nevydařenému projektu stáčírny minerálních vod.  Od té doby  neprojevil nikdo z místních zájem o to obec vést. Do dubnových dodatečných voleb chtěl kandidovat známý český mystifikátor Lukáš Kohout, který nakonec nestihl kandidátní listinu včas odevzdat.