Časy se vrací, chtělo by se říci. V ulicích Chebu se již brzy objeví pomocníci městské policie (MP). Starší generace si jistě vybaví pomocníky VB, kteří označeni páskou na rukávu chodili ulicemi a přivolávali hlídky tehdejší veřejné bezpečnosti k různým případům.

„V ulicích našeho města by se již brzy měly objevit tři nové posily Městské policie Cheb,“ upřesnila mluvčí chebské radnice Martina Kuželová. „Jednání s úřadem práce o termínu jejich nástupu a administrativě vlastní činnosti finišují.“

Jak místostarosta Chebu Michal Pospíšil upřesnil, nepůjde v tomto případě o strážníky, ale takzvané koordinátory, tedy pomocníky MP z řad nezaměstnaných.
„Snažíme se uzavřít dohodu s místním úřadem práce, který by pro nás vytipoval nejvhodnější spolupracovníky z řad žadatelů o zaměstnání. Budou pak plnit denní příkazy ředitele MP, a to zejména v oblasti nevhodného parkování vozidel, monitoringu nabízení pouličních sexuálních služeb a celkového porušování veřejného pořádku,“ přiblížil Michal Pospíšil.

„Vybraní jedinci, které by občané měli v terénu dobře rozpoznat podle pracovního oděvu s viditelným označením, sice nebudou mít pravomoce řádných strážníků, ale v případě potřeby se s motorizovanou hlídkou MP operativně spojí a požádají o zásah. Platit je bude kompletně úřad práce,“ doplnila Kuželová.

„Žádost na tři pracovníky by měla být našemu úřadu podána do konce tohoto týdne s tím, že ji projednáme a pracovníci by pak měli nastoupit nejdéle 1. září,“ upřesnila mluvčí chebské pobočky úřadu práce Marie Sýsová.

Jakým způsobem bude probíhat vytipování pracovníků, není zatím jisté.

Jakmile ale bude rozhodnuto, přinese Deník další podrobnosti o těchto nových funkcích u MP Cheb.