O přízeň se bude v předčasných volbách ucházet pět uskupení. S číslem jedna budou kandidovat Sousedé 2014, dvojku bude mít uskupení „Jsme tu pro Vás“, trojku bude mít Naše obec, čtyřku pak Jsme jedna obec a pětku Nový pohled.

Zatímco první čtyři uskupení kandidovala už v předčasných volbách v srpnu loňského roku, Nový pohled je nováčkem. K rozkolu došlo už v lednu minulého roku, kdy odstoupili tři členové i všichni náhradníci ze sdružení Sousedé 2014 a Naše obec. A situaci nevyřešily ani srpnové volby. Od ustavující schůze zastupitelstvo pracuje pouze ve čtyřčlenném složení.

Dva zvolení zastupitelé ze dvou uskupení a všichni náhradníci rezignovali na svůj mandát den před ustavujícím jednáním. Starostka Jitka Otradovcová sice nerezignovala, ale jako pátá zastupitelka odmítla složit slib zastupitele. Zůstala tak na místě starostky, ale byla zbavena všech pravomocí. „Naše názory na vedení obce se diametrálně lišily,“ řekla Jitka Otradovcová. Podle bývalého starosty a lídra sdružení Naše obec Jiřího Nešpora ale starostka pracuje špatně a nedotahuje věci do konce. Na spory doplácí například majitelé novostaveb, kteří čekají na vybudování prodloužení vodovodu.