Ustavující zastupitelstvo totiž skončilo odstoupením tří zastupitelů, tím se ale zvolené vedení obce znovu stalo neusnášeníschopným. Občané tak budou muset znovu k volebním urnám.

Po srpnových volbách se do zastupitelstva dostali dva kandidáti za uskupení Jsme tu pro Vás, Naše obec a Sousedé 2014 a jeden kandidát za Jsme jedna obec. Už koaliční jednání podle současné starostky Jitky Otradovcové ukázala, že zastupitelstvo v tomto složení nemá budoucnost. „Po jednání lídrů všech sdružení bylo jasné, že se naše představy o dalším vývoji obce diametrálně liší,“ řekla Jitka Otradovcová, která vzhledem k situaci v obci stále zůstává v čele Zádubu-Závišína. „Ještě pár dní před ustavujícím zastupitelstvem jsem se snažila nově zvolené zastupitele přesvědčit, abychom pokračovali v započaté práci. Před dokončením je totiž několik důležitých projektů, které jsou pro obec i občany důležité.“

Stavba ZUŠky v Aši pokračuje.
Stavba ZUŠky pokračuje, je to největší letošní investice

Ještě před ustavujícím zastupitelstvem rezignovali na své posty Roman Mařík (Jsme jedna obec) a Milan Kuželovský (Jsme tu pro Vás). Slib zastupitele se na ustavujícím zasedání rozhodla nesložit i Jitka Otradovcová. Post zastupitele odmítli i všichni náhradníci.

Vítězná čtyřčlenná koalice STAN- Sousedé 2014 proto nedokázala zvolit starostu, protože se tímto krokem zastupitelstvo Zádubu-Závišína stalo se čtyřmi členy neusnášeníschopným. Tříčlenná opozice vyvolala tak už druhé předčasné volby v obci a udržela dosavadní starostku ve funkci bez mandátu na minimálně další tři měsíce,“ okomentoval situaci v obci krajský tajemník STAN Erich Kříž.

„Snad už občané pochopili, o co zde jde,“ uvedl Jiří Nešpor z uskupení Naše obec. „Rozhodně ne o blaho a prosperitu obce a jejích občanů.“

Zastupitelstvo zvolené před třemi lety se rozpadlo v lednu letošního roku, kdy ze sedmičlenného zastupitelstva odstoupili tři členové i všichni náhradníci ze sdružení Naše obec a Sousedé 2014.