Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Návštěva dětského hřiště skončila úrazem

Valy u Mariánských Lázní - Když někde nacházejí herní prvky pro děti neznamená, že se jedná o hřiště

19.12.2008
SDÍLEJ:

NA PODOBNÉ lavičce si malá Karla na hřišti ve Valech zlomila ruku. Léčení trvalo tři měsíce. Foto: DENÍK/ Nataša Šmatová

Zlomené zápěstí, tříměsíční léčení a operace. Takový je výsledek dětské hry sedmileté Karly Kunové ze Staré Vody.

K jejímu úrazu došlo na něčem, o čem se její rodiče domnívali, že je dětské hřiště ve Valech. Není, ačkoliv se na ploše nacházejí herní prvky. Ty ovšem nesplňují podmínky dané evropskými normami. „Bylo tam něco podobného lavičce,“ říká dívčin otec Jan Kuna.

„Dva špalky a na tom položené prkno. Bylo to ale nižší než obvykle bývá lavička. Dcera tam stoupla, prkno se převrátilo a neštěstí bylo na světě.“
Manželé Kunovi se rozhodli záležitost ohlásit na obecním úřadu ve Valech a jak zjistili, hned druhý den byla dotyčná lavička pryč. „Podle mě to není klasická lavička, ta by musela být vyšší,“ rozhořčil se Kuna.

Jan Kuna požadoval od obecního úřadu, aby jim ze své pojistky nechal uhradit odškodné za zranění své dcery. Neuspěl, podle vyjádření starostky Marie Zítkové není plocha evidovaná jako dětské hřiště, ale ostatní plocha.

Herní prvky, ač jsou staré, tam mohou zůstat, dokud neskončí jejich životnost.
„Pravidelně děláme kontroly a poškozené prvky likvidujeme. Tak se stalo i v tomto případě. Poničená lavička zmizela, aby se nestalo něco ještě někomu dalšímu,“ vysvětlila starostka Marie Zítková. „Plocha, o které je řeč, je volně přístupné prostranství a je povinností rodičů či jiných dospělých dohlédnout na své děti. Mě je velmi líto, že ta malá musela trpět, ale měla tam doprovod a chápu, že to mohl být jen okamžik nepozornosti. K tomu, aby mohla být vyplacena pojistka je třeba mít sepsaný záznam o úrazu, který chybí a který pojišťovna požadovala. Jak jsem zjistila, úraz se stal 4. 7. a oficiálně ohlášený ho tu mám až 30. 7.,“ uvedla.

O tom, že se nejedná o dětské hřiště, ale o ostatní plochu, mají možnost se lidé přesvědčit v místní vyhlášce.

Dívčinu totiž na prolézačky nedoprovázeli rodiče, kteří nejsou povinni po takových informacích pátrat, ale její teta, místní obyvatelka.
„Na nové dětské hřiště, které by splňovalo všechny požadavky, nemáme v obecní kase dost peněz. Jeden prvek přijde na sto tisíc korun,“ vysvětlila starostka. „Ovšem nebráníme se tomu, jen o takové věci musí rozhodnout zastupitelstvo,“ poznamenala. Stávající plocha tedy zůstane jak je, jen si lidé musí více hlídat děti a také si sami všímat, v jakém stavu jednotlivé prvky jsou. „Mě nejde o to, aby někdo řekl, že si Kuna stěžoval a kvůli němu se zrušilo hřiště a děti nemají kam chodit. Jde mi spíše o varování pro všechny ostatní,“ doplnil Jan Kuna.

Autor: Nataša Šmatová

19.12.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Z kapsy mu ukradla plnou peněženku

Celníci odhalili padělky za čtyři miliony korun.
5

Na tržnici byly padělky za čtyři miliony

Energie porazila Vsetín a dál vládne soutěži

Karlovy Vary - Energie nastoupila proti Vsetínu oslabená o další ofenzivní oporu, když k dlouhodobě zraněným Balánovi a Rachůnkovi přibyl Ondra Beránek. I tak se ale radovala z vítězství 3:0.

Americký spisovatel Robert Fulghum přijede i do Chodova

Chodov – Americký spisovatel Robert Fulghum se opět vrátil do Česka a s projektem Listování se vydal na turné po republice.

Chcete být jedním z autorů? Stíny nad Krušnými horami budou mít své pokračování

Karlovarský kraj - Úspěšná kniha příběhů Stíny nad Krušnými horami bude mít i druhý díl.

Seniora měsíce trýznila, bila ho, nutila krást a brala mu důchod

Sokolovsko – Téměř půl roku musel snášet týrání devětašedesátiletý muž v malé obci na Sokolovsku. Do svého bytu si ho nastěhovala o čtyři roky mladší žena, která mu slibovala pohodový a bezstarostný život. Opak byl ale pravdou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení