Hlavou kroutili lidé, kteří procházeli Malým náměstím v Chebu. Někteří barbaři dokáží demolovat vše. Na sídlišti Zlatý vrch si pro své řádění vybrali stromy.

Občané nechápou

„Jak může někdo něco takového udělat,“ nechápal Stanislav Horák z Chebu, když stál u stromku, který někdo v půlce podřízl. „Za takové chování by měli dotyčným sekat ruce,“ zlobil se.

Darebové jsou vytrvalí

Zvelebování města by se tak leckdy mohlo zdát až zbytečné. Město se ale odradit nenechá. „Vandalismus je bohužel takřka na denním pořádku - nejčastěji se týká zeleně, mobiliáře po celém městě i oplocení dětských hřišť a podobně,“ uvedla mluvčí chebské radnice Martina Kuželová. Také poslední případ ze Zlatého vrchu městští úředníci zaregistrovali. Trčící zbytky už odstranili.

Město: Nevzdáme se

„Naše snahy o zvelebování Chebu bývají nezřídka vzápětí znehodnocovány. Prozatím ale věříme, že tato práce má smysl i na místech, která jsou vandalstvím postihována nejvíc,“ uvedla k problému. „Vítáme, že si lidé všímají různých pobertů a nenechávají si své poznatky pro sebe,“ podotkla ještě mluvčí. V tomto případě však viníka ještě neznají.