„Po celém hřišti byly poházené obaly od potravin a plastové kelímky," informoval tiskový mluvčí ašské radnice Milan Vrbata. „Jako by to ještě nestačilo, tak jsme zjistili, že oplocení hřiště je poškozené a zároveň ušpiněné tekutinou bílé barvy. Pravděpodobně to bylo od nějakého mléčného výrobku. Na tohle všechno jsme přišli ráno. Hřiště přitom bylo večer předtím v pořádku, přichystané pro návštěvníky. "

Tohle však není jediný příklad bezohledného chování. S nájezdem vandalů se ašská radnice setkala i na novém sportovním hřišti v Karlově ulici, kde někdo poškodil oplocení areálu. Hřiště zde funguje přitom jen dva měsíce.

Výše škod budou Ašští ve spolupráci se společností, která loni sídliště Karlova rekonstruovala, teprve vyčíslovat. „Případy už jsme předali městské policii, která bude hřiště a jeho okolí častěji kontrolovat," řekl Milan Vrbata. „Zvažujeme také rovněž umístit na daná místa kamery," dodal Vrbata. „Je velice smutné, že někdo vůbec dokázal zničit oplocení na sportovním hřišti v Karlově ulici po tak krátkém období provozu," řekl jeden z obyvatelů sídliště, kde se nachází sportovní areál. „Doufám, že pachatele policisté brzy vypátrají a řádně za jejich chování potrestají."

Radek Wunderlich