Nepochopitelnou 'zábavu' si vybrali vandalové, kteří v uplynulých dnech nabarvili sochu sv. Mikuláše na chebském Růžovém kopečku. Různými podobnými 'dílky' ročně způsobí městu škodu za dva miliony korun.

„Město Cheb přišel nepochopitelný čin neznámého vandala na 9 200 korun a zaměstnal několik lidí ovšem včetně specialisty, který bude muset onu ´nádheru´ odborně odstranit," informovala mluvčí chebského městského úřadu Martina Kuželová.

Obyvatele okolních domů čin pěkně nazlobil. „Tihle patrně nemysleli hlavou možná nemysleli vůbec," zlobil se sedmatřicetiletý Martin, který bydlí nedaleko poškozené sochy. „Občas nevěřím tomu, jakou zábavu si lidé dokáží najít," kroutil hlavou.

Jak mluvčí chebského úřadu vysvětlila, ročně městu vandalové napáchají škodu přibližně za dva miliony korun. „Vloni byla celková škoda o něco vyšší, když kompletně shořelo spolu s kontejnerem i celé popelnicové stání," podotkla. „Magnetem pro ničení je tradičně městský mobiliář, to jsou odpadkové koše, lavičky, stojany na kola, květináče, zastávky, patníčky, a dále herní prvky, stožáry veřejného osvětlení, rozvody elektroinstalace a tak podobně," popisovala mluvčí. „Někomu se dokonce nejspíš nelíbily ani dva vzrostlé topoly v Družstevní ulici. Kořeny polil neznámou látkou a stromy uschly."

Město sice řadu případů oznamuje policii, ale pojišťovny vše neuhradí.„Je asi zbytečné vandalům ´zpívat´ stále stejné, že kvůli nim, tedy napravování poškozeného, nemůžeme pořizovat více nových zařízení, která bychom chtěli," dodala.