Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vandalové zničili ozdobné artefakty nad řekou Ohří

Cheb – Obrovskou škodu napáchali vandalové na výtvarných dílech nad řekou Ohří v části zvané Egerwarte v Chebu. Výzdobu zde na konci školního roku instalovaly desítky žáků nejen ze všech chebských základních škol, ale i z těch německých.

18.7.2017
SDÍLEJ:

Díky školákům se část lesa u chebské vyhlídky Egerwarte stala místem, které je galerií v přírodě, a láká tak lidi k návštěvě. Bohužel se našli vandalové, kteří díla poničili.Foto: Deník / Buriánek Jan

Práce, které byly poničené, již pracovníci úřadu odvezli a do areálu se už nikdy nevrátí. Byly to totiž unikátní výtvory. Přitom zkrášlení celého areálu vyšlo na půl milionu korun. „Velmi nás mrzí, že se našel někdo, kdo tak krásné exponáty poničil. Škodu však přesně vyčíslenou zatím nemáme,“ neskrýval rozhořčení chebský místostarosta Zdeněk Hrkal.

Poničeny byly u vyhlídky Egerwarte například pestrobarevné větrníky, které vandalové ulámali, anebo rozbili i výtvarná hnízda ptáků. „Všechna výtvarná díla, která se na cestě k vyhlídce Egerwarte nachází, jsou jedinečná. A ta, co byla poškozena, už se na své místo nevrátí. Tudíž bude toto prostranství o tyto exponáty chudší. I když se tedy snažíme udělat město hezčí, najdou se tací, kteří si ničeho takového neváží,“ sdělil místostarosta Zdeněk Hrkal.

V úvahu by připadaly fotopasti, ale to je podle vedení města běh na dlouhou trať. „V tuto chvíli jednak nemáme tolik fotopastí k dispozici, abychom je kolem vyhlídky Egerwarte rozmístili, a druhak se ve finále může stát, že když nainstalujeme fotopasti jen na části upraveného území, vandalové poničí zase jinou lokalitu,“ vylíčil místostarosta Hrkal. V území kolem Egerwarte navíc není zatím ani elektrické vedení, takže i to komplikuje umístění jednotlivých kamer či fotopastí. 

Školáci ze základních škol v Chebu a Waldsassenu pracovali na vylepšení lokality kolem Egerwarte celkem půl roku. Za tu dobu tam vybudovali například barevné větrníky, hliněné a barevné obličeje, jeskynní malby anebo hliněná hnízda ptáků.

Území kolem řeky Ohře patří již desítky let k nejnavštěvovanějším místům v Chebu. Lidé tu procházkou chodí až do Františkových Lázní anebo na nedalekou vyhaslou sopku Komorní hůrka. V příštím roce má území projít dalšími úpravami, které má na starost přímo město Cheb, a vzniknout by zde mělo například bludiště pro děti, odpočinkový altán a výstava kamenů. Celý areál následně ponese jméno Goethův naučný lesopark.

Autor: Jan Buriánek

18.7.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Viktorie Zetková a Lukáš Urbánek.

Chebští tanečníci opět zabodovali

Ilustrační foto.

Pod obraz se zpil školák na výletě

V Teplé budou mluvit o čokoládě

Teplá - Potěšení, lék i přítel, vším tím může být pro své milovníky čokoláda. A právě o ní bude přednáška Život s vášní a čokoládou. 

Stávka: Lékaři i lékárníci protestují

Karlovarský kraj - V Karlovarském kraji chybí mladí lékaři, kteří by měli zájem o praktické lékařství. A stát i té hrstce, která léčí, hází klacky pod nohy. Proto se dnes zvedla vlna odporu ve stávce proti EET a elektronickým receptům.

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovy Vary, Plzeň – Kauza tajných policistů, kteří se zbraní v ruce ohrožovali řidiče v Plzni, protože je bliknutím upozornil na to, že se na silnici vozem pohybovali riskantně, má další pokračování.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení