Zničené lavičky, sloupy veřejného osvětlení nebo zábradlí. Tak to vypadá na odlehlejších místech po řádění nejrůznějších vandalů.
„Nic jim není svaté. Mají to na svědomí mladí, kteří se nudí. Místo aby si našli nějakou smysluplnou zábavu, tak ničí veřejný majetek,“ láteřil Jaroslav Peterka z Chebu.
A za pravdu mu dávají zkušenosti pracovníků technických služeb nebo městští policisté.

„Není to tak dlouho, co vandalové opět zničili lavičky na železniční zastávce Cheb – Skalka,“ uvedl velitel chebské městské policie Jiří Šmolík. „Zastávka je na poměrně odlehlém místě. Jezdíme ji sice kontrolovat, ale nemůžeme tam být pořád,“ dodal.
Strážníci by podle něj ocenili, kdyby každý, kdo vidí nějakého vandala v ´akci´, podal co nejrychleji zprávu strážníkům nebo policii.

Škody, které vandalové působí, jdou do statisíců. Kromě hmotných ztrát hrozí kvůli jejich jednání i úrazy nebo dopravní nehody.
„Zničené sloupy veřejného osvětlení nebo rozlámané lavičky už jim nestačí,“ postěžoval si ředitel Technického dopravního servisu Mariánské Lázně Miloš Černý. „Vůbec se třeba nerozpakují ukopnout tlačítko pro chodce na semaforech. Odpadkové koše nahází do potoka nebo rozlámou litinové zábradlí. Za ně pak ve sběrně dostanou pár korun,“ kroutil hlavou.