Nazdobené regály, prodej vánočních ozdob, adventní kalendáře a vánoční stromečky. Přesně to nabízí všechny větší obchody a supermarkety. Občany Chebska tím dovádějí doslova k šílenství. Proti tak brzké vánoční výzdobě jsou všichni dotázaní lidé.

„Sotva zmizely z pultů potřeby do školy, vystřídaly je vánoční ozdoby," řekla Martina Hrůzová z Chebu. „Už od září na mě koukají čokoládoví Mikuláši a vánoční řetězy. Korunu tomu nasadil jeden z chebských supermarketů ozdobeným stromečkem před vchodem."

Většina z dotázaných lidí se shoduje na tom, že kouzlo blížících se svátků je díky obchodním řetězcům pryč. „Z jedné strany chápu taktiku obchodníků, z druhé strany jsem znechucená," přiznala Jiřina Straková z Mariánských Lázní. „Proč mám přijít do obchodu a vidět regály s vánočním zbožím tak brzy? Vždyť to těšení na Vánoce je to nejkrásnější. Jak se mám radovat z přicházejících svátků, když do obchodů přicházejí už se začátkem školního roku!"

Obchoďáky podle rodičů už s sebou strhly i děti. „Nedávno se mě můj pětiletý syn zeptal, kdy budeme psát Ježíškovi," řekl tatínek Adam Kožíšek. „Vždyť už se přeci blíží Vánoce. Vrátil se totiž s maminkou z nákupu. Kdyby bylo na mně, vánoční výzdobu bych vytáhl až na začátku adventu."