Bohatou nabídku ručních řemesel, kulturní program i nejrůznější pochoutky. To vše nabídnou vánoční trhy v Karlových Varech, které začínají už v sobotu 28. listopadu.

„Do vánočních trhů investujeme zhruba tři sta tisíc korun. Peníze budou použity například na ozvučení pódia, dokoupili jsme také výzdobu a další nutné věci,“ konstatoval Jan Kopál, mluvčí karlovarského magistrátu. „Doufáme, že trhy Karlovaráky potěší a nabídnou příjemný program,“ dodal Kopál.

Trhy budou v Karlových Varech až do 23. prosince. „Město si kulturní program navrhlo samo. Letos bude k dispozici přes dvacet stánků. Hodně se soustředíme na ukázky řemesel, vánočních zvyků. Prostor zde bude mít i karlovarská firma Blex, která letos slaví 90 let od svého založení a patří mezi špičkové karlovarské firmy. Ta se bude v rámci trhů také prezentovat a lidé se o ní dozvědí více,“ konstatoval Vladimír Suchan z agentury Vlny, která má trhy na starosti. „Novinkou budou také klobásky a výborné sýry. Snažili jsme se, aby stánky nabídly opravdu od každého něco. Trhy budou vždy od 10 do 18 hodin. Bylo by fajn, kdyby se z vánočních trhů stala příjemná tradice. Samozřejmostí budou také teplé alkoholické i nealkoholické nápoje. Pochutin tedy trhy nabídnou rozhodně dost. Navíc lidé uvidí výrobu krajek nebo brusiče skla,“ doplnil Suchan.

Vánoční trhy se budou konat v parku u Alžbětiných lázní. Mezi účinkujícími na trzích se objeví například kapela Petr nebo Pavel, Divadlo dětí Libora Baláka nebo Miroslav Zábranský, známý z kapely Proměny. Na trzích zazní také oblíbené vánoční koledy v neotřelých rockových aranžmá.