Návštěvníci hlásí spokojenost a vidět jsou převážně rodiny s dětmi. Deník vyrazil na sjezdovku zeptal se lyžařů, jak si užívají zimní radovánky. „Do Mariánek jsme přijeli až z Prahy, jsme ubytovaní tady na Krakonoši, tak máme sjezdovku hned u hotelu. Je tu i lanovka, takže je to pro nás všechny naprosto ideální řešení," říká maminka Martina Pouzarová z Prahy.

Zalyžovat si přijela i rodina z Chebu. „My zimu trávíme často na horách a místa různě střídáme. Letos jsme byli v Aši na Vrchu Háji, nebo Bublavě, který je u Sokolova, na Klínovci jsme zase trávili Silvestra a teď jsme tady. Je to tady fajn, taková rodinná atmosféra, vše je cenově dostupné a máme to blízko domů, takže pro nás ideální,“ pokračuje Jakub Přibyl, otec pětičlenné rodiny.

Dlouho diskutované téma ve Františkových Lázních je nádraží, které volá po rekonstrukci. Jeho oprava je nezbytná, ale vyjednávání města se Správou železnic se protahovalo.
Nádraží je vstupní brána do města, budovu i okol čekají veliké změny

Na své si přišla i skupina matek s dětmi, které si rozhodly udělat výlet a přijely z Plzně bez tatínků. „S holkami jsme si řekly, že uděláme opačnou verzi S tebou mě baví svět. Jsme tady parta maminek a o dětech moc nevíme. Čím víc jich je, tím se lépe zabaví. Jsme ubytovaní v hotelu Silva a tady přes víkend trávíme na sjezdovce celý den. Už se ale těšíme, až si děti vezmou na oplátku zase naši taťkové. To my si potom uděláme dámskou jízdu,“ uzavírá s úsměvem Veronika Lesinová.