Zatímco si žáci a studenti užívali prázdnin, v chebských školách se pracovalo. Radnice letos investovala do 'letních' velkých oprav 7,3 milionu korun. Nezahálelo se ani na krajských školách. Například na chebském gymnáziu vrcholí jeho přístavba.

Fasáda, okna a podlahy se opravovaly v družině 5. základní školy na Hradčanech, což si vyžádalo dvoumilionovou investici.

„Hřiště stejné školy absolvovalo takzvaný retoping, což je celoplošná obnova horní části povrchu, za 2,5 milionu korun," sdělil chebský místostarosta Tomáš Linda.

V objektu mateřské školy, který se základní školou sousedí, byla provedena druhá část zateplování za milion korun. „A školka v Bezručově ulici prošla zateplením spojovací chodby za 1,8 milionu korun," dodal.

Veškeré práce už stihli stavebníci dokončit.

Školských objektů, které by potřebovaly spravit, je v Chebu ale ještě stále dost. A co mají Chebští v plánu?

„Přijdou-li dotace, pak zejména zateplení a výměnu oken na 6. základní škole a mateřské škole v ulici Do Zátiší," sdělila mluvčí radnice Martina Kuželová s tím, že jde ale opravdu o předběžné plány. „Další konkrétní akce vyplynou až ze schváleného rozpočtu města na příští rok, který se nyní začne připravovat a schvalovat by se měl v prosinci," uvedla.

Rušno bylo i na chebském gymnáziu, kde i přes prázdniny pokračovala stavba takzvaného Česko-německého jazykového a komunikačního centra.

„Stavbu jsme řádně převzali a v současné době se odstraňují jen poslední drobné nedodělky a vady," uvedl ředitel gymnázia Jaroslav Kočvara s tím, že se pouze musela odložit kvůli požárně nevyhovujícím dveřím kolaudace. Vše by mělo být v pořádku v průběhu září, kdy začne stupňovitá posluchárna v přístavbě sloužit studentům.

„Vyučovat se zde budou předměty, při kterých se studenti seskupují," popisoval ředitel. „Konat se zde budou také přednášky odborníků, chceme zde pořádat školní akademie, nacvičovat tady bude také školní divadelní soubor apod." V posluchárně je necelých dvě stě míst.

Připravené k provozu je už i planetárium. „Už pouze čekáme na projektor Měsíce, který má dorazit v nejbližších dnech," podotkl Jaroslav Kočvara. Planetárium nebude sloužit jen gymnazistům, ale i žákům z jiných škol, ať základních nebo středních.

„Poskytneme samozřejmě také příležitost široké veřejnosti, aby se sem přišla podívat," dodal ředitel.