VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ve spravedlnost zoufalá žena přestala věřit

Mariánské Lázně – Pocit bezmoci prožívá Alena Bozděchová z Mariánských Lázní

5.3.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Achiv VLP

Soud rozhodl, že dům, v němž pětapadesát let bydlí a řádně ho koupila, není její.

Vila ve čtvrti Úšovice patřila rodině, která po válce emigrovala do Itálie. „V šedesátých letech otci nabídl tehdejší národní výbor odkoupení vily, která byla zkonfiskována,“ uvedla. Tehdy z prodeje sešlo, kvůli nevyřešeným majetkovým vztahům. „V roce 1981 mě oslovili úředníci města, zda nechci dům koupit s tím, že právní úkony jsou v pořádku. Rada mou žádost o koupi nemovitosti schválila a podepsali jsme kupní smlouvu u notáře,“ zdůraznila.

Spokojeně ale žila jen deset let. „Navštívil nás zástupce Italů pan Tesař a řekl, že dům není náš. Pak přišla žaloba a začaly ty nekonečné soudy.“ Připadala si jako na houpačce. „Nejdříve jsme vyhráli my, pak zase oni. Poslední rozsudek padl nyní. Nemovitost není naše,“ řekla. Absurdní podle ní je i to, že podle vyjádření Ministerstva financí, které má v ruce, došlo k majetkovému vypořádání s italskými vlastníky. „Skutečně si zažádali o odškodnění.

Takže dostali peníze a jejich potomci i dům,“ kroutila hlavou. „Léta jsem žila v tom, že se něco takového nemůže stát. Řádně jsem ho koupila a zrekonstruovala ho. Nebyl tam ani záchod. Bez nás by už dávno spadl. K 31. březnu se máme vystěhovat. Peníze nemám, všechny padly za dům a soud. Asi půjdeme na ulici.“ Pomoc hledala u města.

„I když jsem kupní smlouvu podepsala za minulého režimu, myslela jsem, že se k tomu město postaví.“ Ani tam neuspěla. „Schůzka mi radost neudělala. Vysvětlili mi, že si mám požádat o mimořádné přidělení bytu. Jestli ho dostanu, záleží na městě.“ Zbraně ale složit nehodlá a bude bojovat. „Podám dovolání a budu žádat finanční náhradu. Je pravda, že ve spravedlnost přestávám věřit,“ dodala.

„Pokud žádost podá, bude se jí zabývat zastupitelstvo,“ řekl starosta města Zdeněk Král.

Autor: Jana Bežáková

5.3.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Ilustrační fotografie.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení