Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ve Velké Hleďsebi chtějí vytvořit podmínky pro mladé rodiny s dětmi

Velká Hleďsebe – Přilákat do Velké Hleďsebe mladé rodiny s dětmi, to je jeden z cílů nového zastupitelstva obce

29.3.2011
SDÍLEJ:

Vítězslav Padevět.Foto: Foto: archív Vítězslava Padevěta

„Když se podíváte do obcí kolem nás, vidíte, jak se v poslední době rozrostly,“ řekl starosta Velké Hleďsebe Vítězslav Padevět. „Také my bychom uvítali, aby se do naší obce stěhovalo více lidí. Proto bychom rádi nabídli k prodeji pozemky ke stavbě rodinných domů.“

Ve Velké Hleďsebi by podle jeho slov mělo být vybudováno i nové dětské hřiště. „Děti z místního fotbalového oddílu malovaly, jak by si nové hřiště představovaly. Pokud se nám podaří získat dotace, jejich náměty určitě použijeme. Podle mého u nás takové věci chybí. Rád bych tady viděl i místo pro vyžití teenagerů nebo takzvanou zónu klidu,“ řekl Padevět.

Dalším záměrem nového vedení Velké Hleďsebe je mateřská škola. „Školka v Klimentově opravdu potřebuje rekonstrukci. Problémem je i škola základní. Její kapacita je dvě stě žáků, v současné době školu navštěvuje 196 dětí. Takže se pohybujeme na hranici,“ uvedl starosta. Řešení se podle jeho slov nabízí v nové budově školy. „Pohybujeme se zatím jen ve fázi vize, ale myslím si, že velmi reálné vize,“ přiblížil Padevět.

Stávající budova školy nejenže přestává stačit počtu žáků, ale nevyhovuje ani svým umístěním. „Škola stojí u nejrušnější silnice ve Velké Hleďsebi. Je zde velký hluk, který ruší jak děti, tak učitele při výuce. Naším záměrem je vybudovat školu v bývalých kasárnách v Klimentově,“ přiblížil plány starosta. Areál kasáren nabízí funkční tělocvičnu i hřiště. „Tento projekt je ale zatím v plenkách,“ dodal starosta.

„Mám dvě malé děti, které chodí do školy,“ řekla maminka Miloslava z Velké Hleďsebe. „Je pravda, že například umístění školy není zrovna nejvhodnější. Nejde jen o hluk a prach, ale i o to, že budova je na hlavní ulici. Děti jsou divoké, auta kolem školy nejezdí pomalu a kdykoli se může stát, že je něco přejede. Určitě by mi nevadilo, kdybychom školu měli v Klimentově. Areál je velký a není daleko,“ dodala.

Autor: Jana Bežáková

29.3.2011
SDÍLEJ:
Záběr z kamery vozidla

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovarský pilot Petr Kopfstein z Team Spielberg skončil v celkovém pořadí Red Bull Air race Masters Class na pátém místě.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Vzácné poklady na vlastní oči

Zámek Kynžvart - Honosnou šavli knížete Metternicha, rozsáhlou numismatickou sbírku, kroniku města Chebu a mnoho dalších vzácných pokladů mohou vidět návštěvníci zámku Kynžvart.

Svátek oslaví koncertem

Cheb - Vedení města Chebu chystá koncert k 99. výročí vzniku samostatného československého státu. Slavnostní koncert se uskuteční v sobotu 28. října od 19 hodin v Západočeském divadle v Chebu.

Policisté zachránili život mladé dívce

Mariánské Lázně – Čest mottu pomáhat a chránit udělali policisté Jakub Mareš a Vojtěch Procházka. Ti zachránili život třináctileté dívce.

Naši prvňáci už ve středu v Chebském deníku, představíme prvňáčky ZŠ Hazlov

Chebsko - Ve středu 18. října najdete v Chebském deníku prvňáky – ZŠ Hazlov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení