Sobota 23.00 hodin

Lídři politických stran v Karlovarském kraji se neprosadili. Jedinou výjimkou je Pavel Hojda z KSČM, který svou pozici obhájil a opět získal parlamentní křeslo. ČSSD ztratila jeden mandát a volby vyhrál současný hejtman Josef Novotný, který byl na kandidátce na třináctém místě. ODS ztratila také jeden mandát a vítězem v rámci strany se stal ostrovský starosta Jan Bureš, který figuroval na čtvrtém místě. Z pátého místa na kandidátce TOP 09 se na první místo dostal Rudolf Chlad, bývalý šéf horské služby v Krušných horách. Jana Suchá z Věcí veřejných se dostala na první místo z páté pozice na kandidátce.

Sobota 21.30 hodin

ČSSD: Ve volebním štábu vládnou rozpaky. Jakub Pánik, dvojka na kadidátce, uvedl: "Mrzí mě, že v kraji byla volební účast skoro osm procent pod celorepublikovým průměrem. Ztratili jsme tak šanci získat šest poslaneckých křesel, což by zlepšilo situaci v kraji." Za propadem strany viděl celkovou náladu ve společnosti, kterou podle něj utvářelo chování dvou velkých stran.

ODS: Přestože občanští demokraté se v Karlovarském kraji umístili na druhém místě hned za ČSSD, problémy této strany spíše narostly. Ziskem 17,69 procent hlasů vznikly ODS hned dva problémy. Přišla o jedno ze dvou křesel v parlamentu a ziskem preferečních hlasů přebil Miloše Pateru, lídra na kandidátce ODS Jan Bureš, starosta Ostrova a předseda krajské ODS. Ten se ze čtvrtého místa vyhoupl do jejího čela a post poslance parlamentu by přijal.

Strana Zelených: "Dnes tu máme ekonomickou krizi, takže voliči spíš dávali přednost ekonomické otázce. Nás jako Stranu zelených berou lidé spíše jako ekologickou stranu. I když jsme měli připravený velice dobrý ekonomický program. Bohužel jsme však nebyli schopní ho prezentovat. A jsme neustále vnímaní tak, že se věnujeme jen zelené politice, ale my neděláme jen tuto politiku. A to je úkol na ty čtyři roky, přesvědčit voliče, že Strana zelených má široké spektrum, že to není pouze o té zelené politice," reafoval Tomáš Kubát, lídr strany Zelených v Karlovarském kraji.

KSČM: Komunistická strana Čech a Moravy (KSČM) skončila ve volbám do Poslanecké sněmovny v Karlovarském kraji na čtvrtém místě. Získala 13,07 procent hlasů voličů v kraji a získala jeden mandát.
„Dá se říci, že jsem zároveň spokojený i nespokojený. Určitě jsem rád, že se nám podařilo obhájit jeden mandát. Ovšem čekal jsem, že v Karlovarském kraji skončíme těsně na třetím místě,“ konstatoval po skončení voleb Pavel Hojda, lídr Karlovarské kandidátky. Třetí místo v kraji obsadila nová politická strana TOP09. „Myslím si, že nové strany jsou něco jako Unie svobody či Strana zelených a vydrží jedno volební období,“ pokračoval lídr.
Ten také potvrdil, že byl spokojený s výsledek voleb v okrese Karlovy Vary. „Zde to dopadlo, jak jsem předpokládal. Ale musím se přiznat, že jsem očekával větší podporu hlavně v okrese Sokolov. Přesto jsme jedinou politickou stranou, která neztratila nějaké větší procento hlasů,“ dodal Pavel Hojda, který získal mandát v Karlovarském kraji.

Věci veřejné: Svou radost neskrývali v sobotu odpoledne po zveřejnění prvních výsledků voleb členové politického nováčka – strany Věci veřejné (VV). Své republikové i krajské výsledky považují za úspěch. Strana získala v Karlovarském kraji hlasy od 15 404 voličů, což znamenalo zisk 11,83 procent hlasů. „Náš celostátní výsledek je fenomenální, a krajský je výborný,“ řekl lídr VV Dalibor Sadovský. „Bylo to hodně obtížné, do volební kampaně jsme dali všechno. Chtěl bych poděkovat všem lidem, kteří nám dali hlas,“ zdůraznil Sadovský.
On sám trávil sobotní odpoledne v pražském volebním štábu, kde byla podle něj výborná atmosféra, stejně jako v Karlových Varech.
„Úspěch nás samozřejmě nadchnul. Je to nejen úspěch, ale také závazek pro příští období,“ poznamenal Roman Wiesner, čtyřka z kandidátky VV.

sobota 19.15 hodin:

Podle zveřejněných informací Českého statistického úřadu vyhrála volby na Karlovarsku ČSSD se ziskem 23,29 procenta. K urnám přišlo pouhých 54,04 procenta voličů.

Výsledky:

ČSSD 23,29 % 30 324 hlasů

ODS 17,69 % 23 037 hlasů

TOP 09 16,20 % 21 096 hlasů

KSČM 13,07 % 17 015 hlasů

Věci veřejné 11,83 % 15 404 hlasů

sobota 16.10 hodin:

V Karlových Varech drtí zatím TOP09 ostatní. Po sečtení zhruba třetiny hlasů vede se 23,14 procenta. ČSSD má zatím 20,53%, ODS 19,94 %, Věci veřejné 10,9 %, KSČM 8,67 % a Zemanovci 4,04 %.

sobota 16.05 hodin:

Dvě hodiny po uzavření volebních místností je v Karlovarském kraji sečteno zhruba padesát procent hlasů. Zatím zde vede ČSSD s 23,45 %. ODS má 17,56%, TOP09 15,63%, KSČM 13,43%, Věci veřejné 11,7 %, Suverenita 4,9 %

sobota 15.55 hodin:

Během prvního volebního dne v pátek 28. května navštívily tři kontrolní skupiny krajského úřadu celkem 37 volebních míst v regionu. „Kromě nich provádějí kontrolu také pověřené úřady obcí a do kraje zavítali i zástupci státní volební komise. Ti navštívili volební místa v obci Mnichov a v Pramenech,“ dodala mluvčí krajského úřadu. Kontrolní skupiny krajského úřadu neshledaly při volbách zatím žádné problémy.

sobota 15.00 hodin:

První obec na Karlovarsku, která měla posčítané hlasy ve volbách do Parlamentu ČR, byla Vrbice. Výsledky byly zveřejněny několik minut před 15. hodinou

Volby zde vyhrála KSČM se 33,33 %

Ostatní strany: ČSSD (25,92%), TOP09 (9,25%), Věci veřejné(7,4%), ODS (7,4%)