O jeden hlas zastupitelé neodsouhlasili záměr prodeje pozemku před chebským nádražím. Jde o místo, kde mohl investor Vojtěch Kubálek postavit polyfunkční dům, který měl původně stát v chebské Májové ulici.

„Poté, co nebyl schválen záměr prodeje pozemku v Májové ulici, byly vytipovány jiné lokality, kde by investor mohl svůj plán realizovat," vysvětlil chebský starosta Pavel Vanoušek. Z nabízených variant se investorovi zdál nejvhodnější pozemek před nádražím, který historicky býval zastavěný.

Město si proto nechalo od ateliéru A69 vypracovat studii, jakým směrem by se lokalita měla vyvíjet. Mimo jiné v ní byly zahrnuté také plochy, na kterých by mohly vyrůst nějaké stavby. Ani prezentace architekta ale zastupitele nepřesvědčila o tom, aby svolili ke změně lokality.

„Diskuze byla vedená k tomu, že budeme pozemek prodávat. Hlasovalo se ale pouze o záměru na prodej," podotkl místostarosta Chebu Tomáš Linda s tím, že by se o pozemek mohli přihlásit i další zájemci.

Nápad ale k ledu nejde. „Je to odvážná vize, ale také je to myšlenka, kterou nechceme opustit a rádi bychom s ní dál pracovali," doplnil starosta.

I proto se pokusí téma nechat zařadit do programu urbanistické konference, která se v Chebu uskuteční na začátku dubna. Po konzultaci s dalšími architekty by pak záměr opět předložili chebským zastupitelům.