Velké teplotní skoky trápí obyvatele Chebska téměř od začátku jara a podle odborníků změnu občané očekávat nemají.
Mnoho lidí si už teď stěžuje na zdravotní komplikace, které jim toto počasí přináší.
Například důchodci, kterým horké dny nedělají dobře, nemohou samozřejmě zůstávat celé dny doma v chladu. Do rozpálených ulic je vyžene nemálo důvodů, jako je například návštěva lékaře či nákup potravin.

„Nemůžu kvůli horku ani pořádně dojít domů,“ pověděla důchodkyně Anna Hrnčířová z Chebu. „Špatně mi to působí na srdíčko i na klouby.“
Také důchodkyni Janě Vohnoutové z Chebu teplotní skoky nedělají dobře. „Nejenže mi to vadí, ale také mě to dost unavuje. Bolejí mě nohy a těžko se mi chodí,“ postěžovala si.
Jsou ale naopak starší lidé, kteří jsou naprosto fit.
„Ačkoliv je mi sedmašedasát, tak mě takové počasí vůbec nerozhází,“ sdělil Cheban Václav Tondl.
„U starších lidí mají teplotní výkyvy největší vliv na kardiovaskulární soustavu a dýchací systém,“ vysvětlila praktická lékařka a internistka Jana Kašparová ordinující ve Velké Hleďsebi.

„To souvisí i s tlakem. U pacientů se objevují změny tlaku, ten jim spíše stoupá, výjimečně pak může i klesat. Objevují se stavy jako malátnost, dušnost, únava a mohou nastat až bolesti typu angína pectoris. U starších lidí bývá také problém s dehydratací. Často nemají pocit žízně, k tomu mnohdy užívají nějaké léky,“ dodala.

Ačkoliv jsou v parných dnech pláže přeplněné převážně mladými lidmi, někteří z nich ochlazení s nadšením pokaždé přivítají.
„Po velkých vedrech jsem ráda, když například zaprší nebo alespoň tolik nepálí slunce,“ řekla dvaadvacetiletá Ivana Bartůňková z Pramenů u Mariánských Lázní. „Mně osobně vysoké teploty nevyhovují. Myslím si, že kvůli globálnímu oteplování si na tyto průdké výkyvy budeme muset zvyknout,“ dodala.