Organizátor prvního ročníku veletrhu Zlaté české ručičky může slavit obrovský úspěch. Své nadšení se pokoušel skrývat, ale jeho spokojený výraz mluvil za vše. Festival se uskutečnil o víkendu na ploše zimního stadionu v Chebu. Návštěvníci mohli obdivovat celkem 54 stánků s různými řemeslnými a jinými českými výrobky.

„Byl jsem až překvapený, kolik lidí přišlo ocenit české řemeslníky,“ uvedl Mirek Vostrý, hlavní organizátor celého veletrhu. „Měl jsem pro návštěvníky připravený bohatý doprovodný program, který opravdu ocenili. Největší úspěch však sklidily Pomněnky, osm malých mažoretek, které si po představení odnesly obrovský aplaus přihlížejících. Chtěl bych v tomto veletrhu pokračovat i v příštích letech, jelikož si myslím, že je potřeba propagovat české výrobky,“ dodal Vostrý.

Program festivalu chválil organizátorovi i hrnčíř Pavel Rauningr, jeden z vystavovatelů. „Doprovodný program je opravdu povedený,“ sdělil Rauningr. „Na veletrhu vystoupily různé kapely, mažoretky a tak podobně. Byl to podle mě velmi příjemně strávený víkend. Myslím, že by měl v pořádání tohoto festivalu Mirek Vostrý pokračovat,“ dodal Rauningr.

„Dojem, který na mě festival udělal již při vstupu na původní ledovou plochu stadionu, byl úchvatný,“ řekl Tomáš Norman z Chebu. „Nečekal jsem, že bude festival tak rozsáhlý. Nevěděl jsem, kam mám jít dřív, jelikož všichni vystavovatelé měli nádherné výrobky. Koupil jsem si i něco domů a také pár drobností pro manželku.“