Jedni jásají, druzí jsou zklamaní, tak by se dala popsat situace kolem právě otevřeného obchvatu Velké Hleďsebe. Zatímco si občané Velké Hleďsebe oddychli, Drmoulští a Trstěničtí na obchvat stále marně čekají.

„Přeji jim to,“ řekla Marcela z Drmoulu. „Ale člověk si říká, proč to nejde u nás. Čekáme na to dlouho. Mám dvě malé děti a i já si přeji, aby tudy jezdilo méně aut. Hleďsebe bude mít klid, ale přes nás budou náklaďáky jezdit dál,“ povzdychla si.

„Občané jsou zklamaní,“ uvedla starostka Drmoulu Vladislava Chalupková. Právě Drmoulští v minulosti proti vysokému zatížení silnice několikrát protestovali blokádou. „Další část stavby, obchvat Drmoulu a Trstěnic se připravuje,“ sdělil ředitel regionálního pracoviště silnic a dálnic Karlovarského kraje Pavel Rödl. „Není ale jasné, kdy se začne.“

„My jsme se dočkali,“ řekl Stanislav z Velké Hleďsebe. „Jsme rádi, ale myslím, že i sousední obce by si zasloužily, aby u nich bylo bezpečněji.“ Bezpečnost je hlavním kladem pro obyvatele Velké Hleďsebe. „Výrazně se nám uleví,“ řekl starosta obce Vítězslav Padevět. Značně situaci pocítí dvě stě dětí, jejichž škola stojí jen pár metrů od silnice, kudy dosud vedl největší provoz. „Konečně děti nebudou muset na své učitelky křičet,“ podotkl starosta.

„Sníží se nejen riziko sražení dítěte, ale také hluk,“ chválil obchvat František z Velké Hleďsebe.

Obchvat přivítali také samotní řidiči. „Křižovatka uprostřed obce na Mariánské Lázně byla opravdu nepříjemná,“ řekl David Kopecký z Mariánských Lázní. „Byla takovým strašákem, málokterý řidič se na ní správně orientoval."