Lidé z Chebska se opět hromadně zbavují psů, ve větší míře těch starších a tedy hůře umístitelných. Mezi nimi převládají labradoři a jejich kříženci.

„Kapacita útulku je přeplněná a už jsem musela několik psů odmítnout,“ uvedla vedoucí psího útulku v Horní Hraničné Marie Lokingová.

Velcí a staří psi těžko hledají nový domov. V případě, že jejich zdravotní stav je dobrý, zůstávají na dožití v útulku a tím prakticky zabírají místo novým psům. Často se pak stává, že lidé, protože v útulku není kapacita, psa někde vyhodí či uvážou.

Na druhou stranu se ale najdou i všímavější obyvatelé města. Například jedna z Chebanek upozornila na případ, kdy je pes, pravděpodobně Tibetská doga, osamocen v malém kotci za tržnicí u řeky Ohře. „Vím, že mu tam jedna paní nosí krmení,“ uvedla žena. „Chová se agresivně, vrčí a štěká.“

Deník na místě zjistil, že zvíře je umístěno v kotci přibližně tři krát dva metry, z toho ovšem větší část zabírá jakýsi přístřešek, takže k pohybu pes moc místa nemá. Jeho srst vykazuje znaky zanedbání, je zacuchaná a nevyčesaná. V kotci měl pes k dispozici kbelík s vodou, po potravě nebylo ani památky. Jeho chování se po chvíli změnilo, přítomné osoby si nevšímal a agresivně se choval nejspíš jen z důvodu strachu a osamocení.
Oslovení trhovci v přední části areálu netuší, komu chlupáč patří a ani, zda jej někdo venčí a krmí.