Poté, co se dostali do vedení města, snaží se uskutečňovat své plány. Po veřejných jednáních komisí města se od 1.dubna všechny účty převedou na transparentní.

„Město převede od 1. dubna všechny svoje současné účty na transparentní," uvedla vedoucí odboru finančního a majetkového mariánskolázeňské radnice Ivona Švejnohová. „To znamená, že všechny bankovní operace budou veřejně dostupné ze stránek města v obdobném formátu, jako je běžný výpis z účtu."

Obchodní partneři a občané města by tak pro platební styk s městem neměli zadávat do identifikačních znaků platem osobní údaje a jiné citlivé informace. Oslovení mariánskolázeňští občané novinku v podobě transparentního účtu vítají. „Člověk nikdy netušil, odkud chodí peníze a za co se platí," řekl Josef Sláma z Mariánských Lázní. „A nyní se budou moci občané v klidu podívat na internet, aby věděli, jak město hospodaří. Můžeme se podívat, kolik stálo to či ono. Je to zase krok dopředu. Vždyť město jsme přeci my, občané. Proč bychom neměli vědět, jak to chodí?" řekl. „Průhledné hospodaření města bylo jedním z důvodů, proč lidé ve volbách volali po změně," řekla svůj názor dvaadvacetiletá maminka Hana Havlová z Mariánských Lázní. „Je fajn, že se můžeme podívat, za co město platí a kolik. Zda jsou závazky placené včas.

Samozřejmě těch tužeb po změně je tady mnohem víc, ale rozumný člověk pochopí, že nejde všechno hned a najednou. Mám radost hlavně z toho, že se něco děje a sliby vítězných stran nebyly jen plané plácnutí do vody." To si myslí i Martin Kadlec z Mariánských Lázní. „Neznám člověka, který by toto neuvítal. Vždyť už jen fakt, že se k tomuto kroku radnice rozhodla, svědčí o tom, že nechce nic skrývat. A lidé budou vedení města zase o něco více věřit. Jestli se na internet na transparentní účet podívám? No to zcela určitě. Jsem zvědavý člověk, takže toho zcela jistě využiji." V České republice jsou tisíce transparentních účtů. Lidé se na ně mohou podívat kdykoli. Už dávno neplatí, že jsou doménou neziskových organizací a občanských sdružení.

Transparentní účty zatím nejsou pro nikoho povinné. Podle organizací bojujících s korupcí jsou ale tyto druhy účtů dobrým způsobem, jak hlídat hospodaření radnice.