Vesnický mažoretky z Nového Kostela (14 lidových umělkyň a jeden tanečník ve věku 14 až 69 let), které netradičním a veselým pojetím svých vystoupení zdárně reprezentují svou obec nejen v Karlovarském kraji, si užily oddychové soustředění.

„Byli jsme tak trochu jako známé postavičky z legendární Troškovy trilogie Slunce, seno, …,“ usmíval se účastník akce a starosta Nového Kostela Oto Teuber. Ubytování si Novokostelečtí vybrali v Hustopečích u Brna. Navštívili například zámek v Mikulově, Lednici a Valticích (na fotu).

„Určitě jsme udělali krok k poznání historie našich předků,“ dodal starosta. Podle devětašedesátileté mažoretky Elfriede Vaněčkové se jejich partičce nejvíce líbila plavba na lodičce k lednickému minaretu a jízda zpět v bryčce tažené koňským spřežením. Nechyběla ani degustace vín a grilování ve sklípku u Hrdličků v Mikulovicích.

Cestu zajišťovala firma Autobusy Liška. Celá akce se financovala z prostředků Vesnických mažoretek a finančních darů sponzorských přátel tohoto sdružení.

„Všem jim musíme poděkovat,“ uvedl Teuber. „Zároveň se omlouváme za uzavření obecní prodejny na 1,5 dne. Tamní pokladní jsou totiž také mažoretky. Věříme, že tyto důvody každý chápe, vždyť se snažíme být tu pro místní i o státních svátcích,“ uvedl starosta.