Ani pondělní zasedání zastupitelů města Luby nerozhodlo o osudu sedmnácti větrných elektráren, které mají na území města stát.
Ačkoliv o kladném výsledku ankety, kterou vedení Lubů uspořádalo před letními prázdninami, aby zjistilo pravý názor občanů, rozhodla pouhá čtvrtina procenta platných hlasů, na internetových stránkách města se staví obyvatelé k výstavbě převážně záporně.

Kromě nutného projednání některých bodů smlouvy se společností Winding, která by měla elektrárny postavit, přetrvávají obavy občanů. K těm patří především strach z hlučnosti či ze znetvoření současného rázu místní krajiny.
Kladnou stránkou podepsání rámcové smlouvy by byly finance, které by díky tomu to obec dostala.

Důvodem, proč se o výstavbě začalo uvažovat, je zavázání se České republiky v přístupové smlouvě k Evropské unii, že do roku 2010 dosáhne osmiprocentního podílu obnovitelných zdrojů na hrubé domácí spotřebě elektřiny.
„Myslím, že si lidé musejí vybrat,“ pověděl šestatřicetiletý Jaroslav z Františkových Lázní. „Buď budou mít dostatek elektřiny nebo jim nad domy budou 'létat' vrtulníky. Měli by myslet ale hlavně na to, že je to ekologické,“ dodal.