Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Problémem projektu může být nedostatek obyvatel

Velká Hleďsebe - Někteří lidé se bojí, zda nebude komplikované sehnat na projekt finanční prostředky

27.3.2008
SDÍLEJ:

V bývalých kasárnách v Klimentově u Velké Hleďsebe se konala konference o smysluplném využití zanedbaných nemovitostíFoto: DENÍK/ Václava Simeonová

Mezinárodní konference s názvem Opravdu nový Klimentov se včera konala v prostoru bývalého vojenského areálu v obci Velká Hleďsebe. Akce měla za úkol předvést odborné veřejnosti a zástupcům samosprávy, jak se dají smysluplně využít zanedbané nemovitosti, které jsou v majetku obcí a měst.

Výstavba zamýšlené nové čtvrti je rozdělená do třiceti částí. „Celkové náklady budou činit téměř pět miliard korun,“ sdělil vedoucí projektového týmu Libor Jirásek. „Téměř padesát procent financí očekáváme z dotací.“ Zbylou část by měla financovat privátní sféra. „Celým projektem prochází jedna základní myšlenka, a tou je starost o seniory. To, aby byl senior považován za potenciál a ne příživníka.“ Vše má být tedy provázáno způsobem, aby k tomuto účelu mohla kasárna sloužit. „Ale rádi bychom přivítali mladou i generaci.“

Občany by jistě ale nejvíc zajímalo, kdy mohou vidět první hmatatelné výsledky.
„Reálný začátek jsme si sami vnitřně stanovili přibližně do dvanáct až osmnáct měsíců,“ vysvětlil Jirásek.
Podle Jiřího Bytela, starosty Velké Hleďsebe, jejíž počet obyvatel by se měl díky kasárnám zdvojnásobit, by chtěli nové občany nalákat na zajímavé prostředí. „Také zde budou mít lidé vše, co pro svůj život potřebují, a to od seniorů po ty nejmenší.“ Jako plus vidí i fakt, že je obec blízko významných Mariánských Lázní. „Projekt přinese bydlení, vznikne zde 800 pracovních příležitostí – například ve službách či výrobních aktivitách,“ řekl starosta. „Také to lidem přinese možnost pro zajímavé trávení volného času jako je sportoviště, zařízení pro kulturní a společenské akce.“ Vzhledem k předpokládanému nárůstu počtu obyvatel má obec v plánu také dostupnou zdravotní péči. „Ta by mohla být natolik silná, že by byla v provozu čtyřiadvacet hodin.“ Starosta také podotkl, že bude projekt přínosem i pro stávající obyvatele, kteří by této občanské vybavenosti mohli také využívat.

Ačkoliv se přítomným projekt zdál hezký, zůstávaly skeptické názory.
„Domnívám se, že největším problémem bude rozsah projektu,“ uvedl náměstek hejtmana Karlovarského kraje Jan Zborník. „Karlovarský kraj se bohužel potýká s absencí obyvatel. Nevím, kde se tedy vezmou lidé, kteří by projekt naplnili. Tím neříkám, že se žádné cesty najít nemohou.“
Jiní zase viděli problém ve financích.
„Je to vše hezké, ale jde o to, jestli se seženou finanční prostředky,“ zapochyboval chebský starosta Jan Svoboda.

Autor: Václava Simeonová

27.3.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Svátek naturální kulturistiky a fitness si užili fanoušci v hotelu Thermal, kde byl na pořadu ICN European Natural Cup 2017 v naturální kulturistice a fitness.
48

PODÍVEJTE SE: Naturální kulturistika pohltila Thermal

Městská policie.

Strážníci zadrželi hledaného muže

Z kapsy mu ukradla plnou peněženku

Cheb – Velmi hbité ruce má nejspíš třicetiletá žena z Chebu – patrně ale asi trochu jinak, než si původně myslel šofér, který se s ní dal na parkovišti do řeči…

Na tržnici byly padělky za čtyři miliony

Cheb – Kabelky, peněženky, pásky nebo třeba peněženky patří ke zbožím, které se stále často padělá. Důkazem je i poslední zátah karlovarských celníků z minulého týdne na tržnici Asia Dragon Bazar na Svatém Kříži u Chebu.

Energie porazila Vsetín a dál vládne soutěži

Karlovy Vary - Energie nastoupila proti Vsetínu oslabená o další ofenzivní oporu, když k dlouhodobě zraněným Balánovi a Rachůnkovi přibyl Ondra Beránek. I tak se ale radovala z vítězství 3:0.

Americký spisovatel Robert Fulghum přijede i do Chodova

Chodov – Americký spisovatel Robert Fulghum se opět vrátil do Česka a s projektem Listování se vydal na turné po republice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení