Základní škola ve Velké Hleďsebi se již několik let zapojuje do projektu Školní mléko. V uplynulé polovině roku se také hleďsebští školáci zúčastnili internetové soutěže Mlékonto.

„Děti se zaregistrovaly na internetu a pak posílaly kódy, které jsou na každé krabičce s mlékem,“ řekla pedagožka Lenka Mikulášová. „Každý stý kód vyhrával nějakou cenu. Z naší školy se usmálo štěstí na více než dvě desítky dětí.“ Navíc se škole podařilo zvítězit i celkově v dané kategorii škol v rámci České republiky.

„V jednom kole soutěže jsme jako škola vyhráli deset tisíc korun, interaktivní slovník angličtiny a kreslící soupravu Stabilo,“ pověděla Dominika Beňová z deváté třídy hleďsebské základní školy.
Proto se minulý týden uskutečnilo předávání cen. „Vyhodnocení se mi velmi líbilo, užila jsem si to,“ pověděla Beata Burianová z páté třídy. „A ty odměny byly bombastické.“
A co školáky k pití mléka tak táhne?
„Já piji mléko, protože mi chutná a má vápník,“ řekl čtvrťák Lukáš Hlavatý. „Poslední dobou i super příchutě. A když zvítězím, tak i získám hezké ceny,“ dodal.