Většina obyvatel Chebska doufala, že velký vítr, silný děšť a bouřky, skončí s víkendem. Opak byl pravdou a lidé se začínají strachovat nejen o své domovy.
„Obávám se, že mi může strom spadnout na střechu,“ svěřila se důchodkyně Jiřina Sovová z Chebu. „Co bych pak dělala? Sama ženská v domě si strom neodklidí. A hasiči by v případné kalamitě měli dost práce se zachraňováním lidí,“ strachovala se důchodkyně.

Častý vítr přesahující osmdesát kilometrů za hodinu děsí hodně Chebanů. „Šel jsem po chebském náměstí a příjemné to nebylo,“ pověděl Martin Černý z Chebu. „Viděl jsem, jak se střešní tašky hýbají. Jen jsem čekal, až mi nějaká z nich spadne na hlavu.“ A dodal, že o víkendu byl svědkem toho, kdy opravdu spadla taška ze střechy domu na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad v Chebu těsně vedle kolemjdoucího. „Ten pán se jistě podruhé narodil. Divím se, že to nerozbilo nějaké auto. Na náměstí jich stojí dost.“
Z obavy, že by se něco takového mohlo stát, nechali karlovarští strážníci zadarmo odtáhnout auta, která stála na místě, kde hrozilo zřícení stromu. Ale o chebští stážníci o podobném řešení neuvažují.