Vichřice, která dorazila do České republiky, se Chebsku víceméně vyhnula, i když také tady několikrát zasahovali hasiči u spadlých stromů. Například ve Františkových Lázních v ulici 5. května nebo v Mariánských Lázních, kde v Třebízského ulici spadl strom na troleje.

V průběhu dne se počasí zhoršovalo, nicméně na Chebsku vichr neřádil. Sněhová vánice dorazila hlavně na Ašsko. „Pokračování výstrahy ovšem přišlo,“ informoval mluvčí hasičů Martin Kasal.

„Společnost ČEZ nezaznamenala v Karlovarském kraji žádné problémy v souvislosti se silným větrem,“ sdělil také mluvčí ČEZ Martin Sobotka.

Potíže měli ale motoristé v horských oblastech. Nejhůře bylo v okolí Božího Daru. „Úsek silnice mezi kruhovou křižovatkou nad Božím Darem a rozcestím na Klínovec jsme museli kvůli vichřici a silnému sněžení ve čtvrtek ráno uzavřít,“ uvedl šéf zimní údržby silnic v Karlovarském kraji Josef Bulka. Kvůli sněhové vánici tu byla prakticky nulová viditelnost. V nižších polohách zpočátku pršelo, protože teploty se tu pohybovaly mezi dvěma a šesti stupni. Podle meteorologické předpovědi má vítr slábnout, ale má vydržet až do neděle.