Celkem dvanáct pytlů s plastovými víčky putovalo do Kopřivnice u Ostravy z Chebského deníku. Při nakládání do vozu s pytli pomáhali sami redaktoři. Svoz plastových uzávěrů bezplatně zajistila společnost GLS General Logistics Systems Czech Republik.

Pomoci mají tentokrát šestileté Karolínce z Kopřivnice. Všechna víčka, která do redakce nosili lidé, školy a obecní úřady z Chebska, tak našla svůj cíl. Prostřednictvím Chebského deníku pomohli lidé již počtvrté. Poprvé to bylo pro nemocnou Aničku, pak dvakrát odvezla víčka z Chebského deníku Hanka Dobrá pro nemocného Danielka, který má poškozené plíce.

Malá Karolínka z Kopřivnice trpí svalovou hypotonií a dystrofií. Hlavním cílem jejich prarodičů je zakoupit za víčka rehabilitační stroj na cvičení a posilování nožiček a ručiček. „Z Chebského deníku jsme naposled obdrželi celkem 187,5 kilogramu plastových víček," sdělil Jan Popiolek z firmy EKO Trade Plus, která má výkup a zpracování víček na starost. Jak Jan Popiolek prozradil, nejčastěji se víčka rozdrtí a roztaví a následně se z nich vyrábí například vodovodní potrubí, přičemž za jedno kilo víček se vyplácí šest korun.