Slunce, pět stupňů pod nulou, silný led a příznivý vítr. Takové byly v sobotu podmínky pro provozování snowkitingu, tedy velmi mladého zimního adrenalinového sportu, při kterém je sportovec uvázaný k draku připomínajícího menší křídlo k paraglidingu, na nohou má lyže a po zasněženém povrchu se pohybuje poměrně vysokou rychlostí. Při vhodném větru dokáže i vyskočit několik metrů do vzduchu, a mírně se proletět.

Sportovním nadšencem je Pavel Zíka, na Regent dorazil z Mariánských Lázní. „Snowkitingu se věnuju už od roku 2008. Začínal jsem u nás na loukách na sněhu a pak rovnou na vodě na Jesenici.Na ledové ploše je ale něco mezi icekitingem a snowkitingem,“ usmívá se u pojmenování zimní sportovní disciplíny. „Dnes jsou ideální podmínky na takto málo sněhu a krásný led pod ním. Takové počasí je jednou za sezónu, možná dvakrát,“ pochvaloval si na Regentu.

Při zmiňovaném snowkitingu se za použití tažného draka jezdec uvádí do pohybu po sněhové pláni, nebo zasněžené a zamrzlé vodní ploše na lyžích či snowboardu. Na rozdíl od sjezdového lyžování či snowboardingu je tento sport možné provozovat na rovině.