V rámci soutěže amatérské Tuta ligy šlo v Mariánských Lázních o druhé letošní zastavení. „Je to celkem úspěch, z kapacity devadesáti možných se nám registrovalo osmdesát tři hráčů a počasí nám od rána přeje,“ sdělil Deníku začátkem soutěže ředitel plzeňské Tuta ligy Tomáš Šilhánek s tím že účastníci jsou z celých západních Čech. „V rámci plzeňské Tuta ligy jsme zde na hřišti v lázních poprvé.“

Discgolf je poměrně nová herní disciplína, která slučuje hod létajícím talířem s pravidly klasického golfu. „Jde o hru pro jednotlivce a pravidla jsou stejná jako u golfu. Jde o to, aby hráč dostal disk do koše na co nejméně hodů,“ dodal.

O vlastní odhalení sochy se postarali místostarosta Mariánských Lázní Samuel Zabolotný a poslanec Jan Volný.
Zapůjčená socha připomíná filmového vetřelce a pojištěna je na milion Euro

Trofej nejcennější si v hlavní kategorii Green odvezl Dušan Čonka z Chebu z klubu Caurus Egra. V kategorii Purple to nejlépe na cíl létalo Martinu Štainerovi z Krupky a František Viták z Discgolfu Plzeň měl nejlepší výsledky v kategorii Yellow. Kompletní výsledky najdete zde: https://idiscgolf.cz/domu 

Discgolf v Moravskoslezském kraji
Discgolf? Progresivní sport z USA, ve kterém se to musí umět s létajícím talířem

Historie discgolfu v Plzni sahá do roku 2003, kdy parta lidí z plzeňského frisbee ultimate týmu (Atrofované ruce) začala aktivně hrát discgolf, tedy českou discgolfovou ligu.

Discgolfové hřiště o osmnácti jamkách je v Mariánských Lázních v prostorách bývalých kasáren na Voře. Bylo vybudováno postupně v roce 2021 a 2022 ze zdrojů participativního rozpočtu města. V areálu hřiště se nachází dřevěné stoly s lavicemi k sezení, prolézačky pro děti i workoutové hřiště.