Město Cheb boj s videoterminály nevzdává. Přístroje povoluje ministerstvo financí. Chebští už ale mají připravenou novou vyhlášku. Pokud ji zastupitelé na čtvrtečním jednání schválí, mohlo by do městské kasy přibýt pět tisíc korun čtvrtletně za každý jeden přístroj. Jejich provozovatelé městu za terminály zatím nic neplatí.

Chcete hazard? Tak plaťte!

„Chceme využít novely zákona a takzvané videoloterijní terminály zpoplatnit,“ uvedl chebský místostarosta Miroslav Plevný. „Jiný nástroj na jejich regulaci nemáme, než se snažit jejich pořízení a provoz komplikovat,“ připustil.

Kolik jich je, neví

Města a obce totiž mohou ovlivnit výherní automaty. A protože videoterminály povoluje ministerstvo financí, městští úředníci s jistotou ani neví, kolik jich ve městě vlastně je.

„I to by nová vyhláška změnila,“ podotkl Plevný. „V tomto případě bude totiž platit ohlašovací povinnost,“ uvedl s tím, že by i přes to byla vhodná spolupráce s ministerstvem financí.

Klidně víc

Většina obyvatel by novou vyhlášku přivítala.

„Je jasné, že v hernách nejde jen o automaty, ale také o drogy,“ řekl Deníku jeden z Chebanů, Antonín Tomášek. „Dokonce bych byl pro to, aby byl poplatek vyšší. Je pravděpodobné, že by se pak počet takových zařízení snižoval.“