Policisté z inspektorátu cizinecké policie se opět v Chebu zaměřili na cizince. Kontrolovali jejich totožnost, to, zda jsou v republice legálně, ale i jestli dodržují své povinnosti. Ani tentokrát si policisté do svých statistik nezapíší nulu, tedy, že by bylo vše v pořádku.

„Při zjišťování totožnosti cizinců v jedné z místních heren se jeden z nich prokázal policistům vietnamským cizineckým dokladem,“ sdělila mluvčí cizineckých policistů Pavla Lohrová. „Po podrobném prozkoumání tohoto dokladu a portrétní identifikaci cizince pojal policejní specialista podezření, že doklad, který cizinec předložil, není jeho vlastní.“

Policisté si Vietnamce převezli na služebnu cizinecké policie v Aši, aby podle otisků prstů zjistili, s kým vlastně mají tu čest. „Podle policejních databází policisté zjistili, že se jedná o muže vietnamské státní příslušnosti, který přicestoval do České republiky již v roce 2007 a měl zde řádně povolený pobyt do konce roku 2009,“ vysvětlovala mluvčí. „Od ledna letošního roku u nás tedy cizinec pobýval nelegálně. Policisté cizince zajistili a zahájili s ním řízení o správním vyhoštění.“

Asi polovina měsíce nelegálně strávená na území České republiky se Vietnamci dost vymstila. Čtyři roky se sem nepodívá. Tak dlouho má do Česka zakázaný vstup. V současné době by měl cizinec čekat na vyhoštění v zařízení pro zajištění cizinců Bělá Jezová.

Obyvatelé se shodují, že cizinci z Vietnamu často využívají toho, že je Evropané složitě rozeznávají.

„Ten, kdo se v jejich komunitě příliš nepohybuje, má pocit, že vypadají všichni stejně,“ řekl Marek Stuhlík. „A oni to vědí,“ dodal.