Mnoho lákavých akcí skýtá pro Chebany tento víkend. Vše se bude hodně točit kolem dětských dnů (jejichž seznam už Chebský deník poskytl), ale ani jiné akce nezůstanou pozadu. Chebský deník přináší ochutnávku některých z nich.

Ašský milíř bude i tento rok hořet ve Vernéřově u Aše

Sdružení přátel ašského milíře (SPAM) bude jako každoročně zapalovat ve Vernéřově milíř. Akce odstartuje 2. června a potrvá až do pozdních večerních hodin. Dne 9. června se bude milíř rozhrabávat za doprovodu hudební skupiny Kartáč, amatérské hudební country skupiny Úžas, souboru Dudáčci a taneční skupiny Country baby Aš.

Milíř, který má tvar homole, se staví pod otevřeným nebem a musí být především chráněný před větrem a být postaven nejlépe v dosahu vodního zdroje, kdyby náhodou došlo ke vznícení okolních objektů.

Celá tato akce patří k těm nejoblíbenějším na Ašsku, kdy se lidé sblíží u plápolajícího ohně. Nově mohou zájemci sledovat hořící milíř také na webové adrese SPAMu http://kamera.alesovka.net.

Do Františkových Lázní zavítá královna Lili Pate

Již devátý ročník Muli Bwanji Festu se bude konat v sobotu 2. června od 19 hodin v areálu františkolázeňského přírodního divadla. Svou návštěvou všechny účastníky poctí královna Velikonočního ostrova Lili Pate, která společně se čtyřmi domorodými tanečníky představí bojový tanec HOKO. Tento tradiční polynéský tanec se ve své sto let staré podobě zachoval pouze na Velikonočním ostrově díky jeho absolutní izolaci od jakékoliv civilizace. „Akce bude spojena s přednáškou světoznámého spisovatele a cestovatele dr. Stingla o Polynésii, s autogramiádou a promítáním dokumentů natočených českou cestovatelskou legendou," prozradil organizátor akce Miroslav Širš.

Skalenští oslaví Den dětí společně se slavnostmi hasičů

Ve Skalné u Chebu jsou na sobotu 2. června přichystány rovnou dvě akce. Spojila se zde totiž oslava dětského dne a slavnosti hasičů.

Slavnosti hasičů budou zahájeny už v 10 hodin v kostele svatého Jana Křtitele mší svatou. Po jedenácté hodině se program přesune do prostor v okolí hradu Vildštejn, kde bude k vidění hasičská technika od historické až po současnou.

V 15 hodin začne dětský den, plný zábavy, na koupališti. Od 18 do 23 hodin pak bude pokračovat country bálem pod širým nebem pod taktovkou country skupiny PIC NIC.