Brožura slouží k věrné zprávě o úrovni kvality života v jednotlivých regionech jak obcí s rozšířenou působností, tak i v našem kraji jako celku. „Pracovali jsme s velice pestrou a zajímavou sestavou statistických údajů za rok 2020 a snažili jsme se tyto údaje promítnout do jednotlivých indexů života v našem regionu, které prezentují a ukazují věrný obraz toho, v jakém stavu se nachází hospodářství jednotlivých mikroregionů Karlovarského kraje,“ říká předseda Krajské hospodářské komory Karlovarského kraje Tomáš Linda.

Hospodářská ročenka by měla vzbudit efektivnější aktivitu v našich regionech. „Ve statistikách ukazujeme, že se mnohdy nacházíme na chvostu jednotlivých krajů v rámci naší republiky, takže tato publikace by měla povzbudit i zdravého soutěživého ducha mezi regiony tak, aby se od samého dna nějakým způsobem jednotlivé regiony odrazily,“ pokračuje.

Marek Junger u plzeňského městského soudu.
Obchodníci a hospodští mohou slavit. Jejich postrach z vězení jen tak nevyjde

„Někteří říkají, že Karlovarský kraj je na konci republiky. My ale rádi tvrdíme, že jsme na jejím začátku. Já také říkám, že jsme uprostřed Evropy a jsme i pomyslnou evropskou křižovatkou. V tom vidím obrovskou příležitost, aby se Karlovarský kraj skutečně od toho dna odrazil a stal se lídrem ve spoustě nových oblastech a odvětvích, které dnešní svět potřebuje,“ doplňuje Linda.

Podle hejtmana Karlovarského kraje Petra Kulhánka je poslední dobou spolupráce s Krajskou hospodářskou komorou intenzivnější. „Během našich společných setkání řešíme jak stav lokální ekonomiky a firem, tak proces transformace kraje, tedy jeho přechod od uhlí k novým zdrojům energie. Připravili jsme Plán spravedlivé územní transformace, který zahrnuje významné strategické projekty z území. Do konce roku by se jím měla zabývat vláda tak, aby v příštím roce mohlo začít čerpání finančních prostředků z Operačního programu Spravedlivé transformace na realizaci projektových záměrů,“ vysvětluje.

Senátoři slíbili pomoc Sokolovsku. Kromě vlastních nápadů nahlédli i do Saska
Senátoři slíbili pomoc Sokolovsku. Kromě vlastních nápadů nahlédli i do Saska

Ostrov nad Ohří dostal ocenění. Je totiž ideálním „Městem pro byznys“. „Měli jsme nejlepší čísla, která souvisí s kapacitou škol, školek. Povzbudivá je u nás malá nehodovost. Přívětivé máme ceny za bydlení a splňovali jsme i další parametry. Jsem přesvědčený, že toto ocenění není náhodné, protože po celou dobu, co jsem v komunální politice, snažíme se dívat na rozvoj Ostrova přesně tímto pohledem. Nejde nám jen o to, aby tu bylo jen spousta zábavy, ale abychom tu měli i potřebné zázemí pro vzdělání, obchod a práci. K tomu přistupovaly všechny vedoucí garnitury a shodou okolností jsem rád, že jsem už čtyři roky součástí vedení i já,“ říká místostarosta Ostrova Marek Poledníček.

Hospodářská ročenka Karlovarského kraje je k dispozici zdarma. „Máme mnoho výtisků v tištěné podobě. Budeme ji distribuovat všem našim členským firmám, dále starostům, zástupcům Karlovarského kraje a případným investorům. Každý, kdo má o Hospodářskou ročenku zájem a potřebuje více informací nebo zatouží i po samotném výtisku, tak ji máme k dostání v sídle Krajské hospodářské komory Karlovarského kraje v Chebu, ale je k dispozici i v elektronické podobě. Publikujeme ji i na našich webových stránkách,“ uzavírá ředitelka Krajské hospodářské komory Lenka Mansfeldová.